Poważniejszą zmianą skóry, występującą zazwyczaj u dzieci, jest mięczak zakaźny. Jest to nowotwór łagodny o podłożu wirusowym, który przeważnie pojawia się na tułowiu, nogach i narządach płciowych. Przy drapaniu szybko się rozmnaża. Leczy się go płynnym azotem lub wyłuskuje.

 

Reklama
Reklama

Magnetoterapia

Magnetoterapia

bransoletki z tytanu :: pas lędźwiowy
opaska na kolano :: opaska na kostkę

 

Mięczaki zwisające to nowotwory łagodne, pojawiające się u osób dorosłych w postaci strzępków skóry, zwykle na szyi i w zagłębieniu pach. Mogą być usuwane nożykami chirurgicznymi przez lekarza dermatologa.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz
Magda
kobieto, pomocy szukaj u dermatologa, nie tu.
Aneta
Witam . Moja córka 9 lat już chyba z 5 miesięcy ma mięczaka zakżnego. Nie wiem już co z tym robić . Ostatnio kupiłam w aptece taki specjalny płyn na mięczaka , który się nakład krople i wypala mięczaki. Niektóre znikły ale został chyba jakiś mały i znów się wszystka rozprzestrzenił o. Córka ma to pod pachą i jeden na szyi. Nie mam pojęcia jak to zlikwidować. Córka to rozdrapuje i ma czerwone plamy. Proszę o jakąś rade jak z tym walczyć, ponieważ boję się , że przejdzie jej to na buzię i wtedy będzie naprawde problem.