ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

U kobiet, które cierpią na bóle migrenowe, występuje o wiele większe ryzyko pojawienia się depresji – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez University of California w Los Angeles (UCLA) wśród 36 tysięcy kobiet.

 

 

Okazało się, że tym z pań, które miały za sobą walkę z migreną albo wciąż miewały silne bóle głowy, w ciągu 14 lat groziło o 36 procent większe ryzyko zachorowania na depresję. Uczestniczki badania nigdy wcześniej nie cierpiały na to schorzenie. Wszystkie były obserwowane przez 14 lat. W tym czasie prawie 4 tysiące z nich miało epizod depresyjny.

Reklama

 

Według naukowców aż 6,5 tysiąca pozostałych kobiet chorujących na migrenę obecnie lub w przeszłości może zachorować na depresję. Większe ryzyko (43 proc.) występowało u kobiet, które cierpiały na tak zwaną migrenę z aurą. U tych, które chorowały na migrenę bez aury, ryzyko wynosiło 29 procent.

 

Źródło: telegraph.co.uk