Obawy położników najczęściej budzą przyszłe mamy, które są bardzo otyłe lub te u których zdiagnozowano cukrzycę ciążową. Okazuje się jednak, że ich uwagę powinny zwracać także ciężarne z nadwagą i lekko tylko podwyższonym ciśnieniem tętniczym, ponieważ to u nich występuje większe ryzyko powikłań niż u kobiet otyłych z normalnym ciśnieniem lub u ciężarnych o prawidłowej wadze cierpiących na cukrzycę.

 

 

– Te kobiety nie zostały objęte szczególną opieką, ponieważ nie chorowały na cukrzycę i nie były otyłe. Nasze badania jednak pokazują, że jeśli tylko krok dzieli cię od tych schorzeń, to znajdujesz się w grupie ryzyka – powiedział profesor Boyd Metzger, endokrynolog biorący udział w badaniu. – W przypadku tych kobiet musimy się zająć problemem nadwagi i poziomu glukozy we krwi równie szybko, jak u kobiet z cukrzycą ciążową.

Reklama
Reklama

Jonizatory wody

Jonizatory wody

Woda alkaliczna w kilka minut. Już od 355 zł.

 

Z badania wynika także, że ciężarne, które są otyłe i mają cukrzycę ciążową, są bardziej zagrożone powikłaniami niż te z pań, u których występuje tylko jeden z tych czynników ryzyka. Najczęściej rodzą one bowiem dzieci o dużej masie urodzeniowej, co często kończy się cesarskim cięciem, ponieważ poród naturalny staje się niebezpieczny dla matki. Poza tym wysoki poziom cukru we krwi kobiety w połączeniu z jej nadmierną wagą mogą doprowadzić do tego, że u noworodka będzie wyższy poziom insuliny we krwi i niższy poziom cukru, a to może spowodować wystąpienie otyłości i cukrzycy w dzieciństwie.

Profesor Metzger tak komentuje te odkrycia:

– Z naszych badań wynika, że biorąc pod uwagę wpływ odżywiania, metabolizmu i wagi matki na przebieg ciąży, każda ciężarna już podczas pierwszej wizyty u ginekologa powinna otrzymać skierowanie do dietetyka i odpowiedni, zdrowy plan odżywiania na okres ciąży. Tak nie jest, ale być powinno, a firmy ubezpieczeniowe powinny to refundować.

W badaniu udział wzięło 23 316 kobiet z dziewięciu krajów. Jego wyniki zostały opublikowane w kwietniowym wydaniu „Diabetes Care”.

 

Źródło: news-medical.net


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz
Halina RUDZKA, Poznań
NADCIŚNIENIE TĘTNICZE. MOŻNA POKONAĆ! *****__________ _______________ _______________ _______________ _______________ _____NADCIŚNIEN IE MAMY ZE ZŁOGÓW TŁUSZCZOWYCH W ŻYŁACH I SĄ TO ELEMENTY TKANKI TŁUSZCZOWEJ, KTÓRE ORGANIZM ODKŁADA NA TRZECH POZIOMACH TJ. KOLEJNO: 1. w żyłach, 2. pod skórą całego organizmu oraz 3. wokół narządów. Cały czas chodzi o tkankę tłuszczową (w przypadku Osób szczupłych ta tkanka jest wyłącznie w żyłach). A skąd, oczywiście z tzw. WYSOKICH WĘGLOWODANÓW TJ. OD 26.01% WZROSTU.UWAGA: To kolejno mąka i cukier spożywczy. Nie ma tej wiedzy jako powszechnej zatem taki dramatyczny wynik. B. WSPÓŁCZUJĘ / PRZESYŁAM WYRAZY SZACUNKU! *****Puenta to tabele:IŻ PRODUKTU. P. S. Realizując klasyfikację IŻ, organizm sam wykorzystuje złogi trójglicery dów / tłuszczów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje, które równocześn ie eliminują miażdżycę i nadciśnienie, a także cukrzycę typu 2. Wystarczy 1 (jeden) miesiąc takiego żywienia, a wynik prozdrowotny / satysfakcjonują cy osiągamy jako rzeczywisty.Zobacz także:ODPAROWAN E WĘGLOWODANY TJ. DO STRUKTURY C.