Na rynku kosmetycznym pojawiły się naturalne mydła glicerynowe jako alternatywa dla tradycyjnej kostki myjącej. Ich jakość oraz właściwości pozwalają zadbać o kompleksową pielęgnację, a jednocześnie sprawdzają się idealnie zarówno w przypadku skóry normalnej, jak i wrażliwej. Czym dokładnie wyróżniają się mydła glicerynowe i czy każdy może je stosować?

 

Zalety mydeł glicerynowych

Mydła glicerynowe cieszą się coraz większą popularnością na polskim rynku kosmetycznym. Są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych mydeł. Dzięki specjalnie dobranym składnikom zapewniają utrzymanie równowagi lipidowej skóry oraz działają oczyszczająco i nawilżająco. W przeciwieństwie do tradycyjnych kostek myjących, mydła glicerynowe są pozbawione syntetycznych detergentów i sztucznych barwników. Dla alergików oraz osób o wrażliwej skórze przygotowano również specjalne ich wersje pozbawione zapachów. Ich odczyn pH jest zbliżony do naturalnego pH skóry (5,5), dlatego jej równowaga kwasowo-zasadowa pozostaje nienaruszona.

Mydła glicerynowe dzięki naturalnym składnikom idealnie nadają się dla osób ze skórą normalną, jak również wrażliwą. Łagodzą podrażnienia, pielęgnują i nawilżają. Są przy tym łagodniejsze od tradycyjnych mydeł, dlatego też poleca się je nawet dla dzieci i niemowląt. Co ważne, ich wydajność jest dużo większa niż ich tradycyjnych odpowiedników.

Reklama

 

Szeroki wybór

Niewątpliwą zaletą mydeł glicerynowych jest możliwość ich dopasowania do konkretnych potrzeb skóry. Na rynku dostępne są bowiem mydła glicerynowe przeznaczone dla skóry suchej, wrażliwej, delikatnej, normalnej, a także mające działanie peelingujące oraz pobudzające krążenie. Te przeznaczone dla skóry wrażliwej można również używać do codziennej higieny intymnej, gdyż są pozbawione zapachu i syntetycznych detergentów. Regularnie używane, zapobiegają infekcjom oraz podrażnieniom, a także ograniczają postawanie stanów chorobowych. Mydła glicerynowe z dodatkiem drobinek mineralnych, siemienia lnianego lub otrębów pszennych mają działanie peelingujące. W sposób delikatny i skuteczny usuwają zrogowaciałą warstwę naskórka, pobudzają krążenie oraz wygładzają i nawilżają skórę.

Wybór mydeł glicerynowych jest naprawdę szeroki zarówno jeśli chodzi o ich przeznaczenie, jak i kolory lub aromaty. Oferta jest dodatkowo urozmaicona przez stosowanie rozmaitych dodatków, takich jak mak, piżmo, cynamon, czekolada, kokos, len lub nagietek. I jest to zaledwie niewielka część dostępnych produktów. Z pewnością każdy znajdzie coś godnego uwagi dla siebie i swojej rodziny.

 

Warto pamiętać

Ze względu na swoje właściwości mydło glicerynowe powinno być dokładne osuszane po każdym użyciu. Najlepiej w tym celu zaopatrzyć się w drewnianą mydelniczkę z dziurkami na dnie, tak aby woda z mokrego mydła swobodnie ściekała, a ono w niej nie leżało i nie rozmiękało. Dzięki temu zachowa właściwą konsystencję oraz dłużej będzie nam służyć.

Żyj Długo