ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

„Zdrowa otyłość” – termin utworzony z myślą o osobach z dużą nadwagą, których wyniki są w normie odpowiedniej dla płci i wieku – nie istnieje. Artykuł na ten temat opublikowano niedawno w piśmie „Annals of Internal Medicine”.

 

W świadomości wielu osób, także naukowców, długo istniało przekonanie, że pomimo otyłości można zachować zdrowie, jeśli wyniki badań klinicznych mieszczą się w przyjętych normach i nie istnieją inne zagrożenia dla zdrowia. Powstał nawet termin „zdrowa otyłość”. Jednak według ostatnich badań jest to mit, a przykra prawda jest taka, że otyłość stanowi zagrożenie dla osoby, której dotyczy.

Reklama

 

Specjaliści z Mount Sinai Hospital w Toronto dokonali analizy około tysiąca badań dotyczących ogółem 60 tysięcy osób, z których jasno wynikało, że zbyt duża tkanka tłuszczowa może zaszkodzić, i to nawet wtedy, kiedy wyniki badań na przykład ciśnienia tętniczego czy poziomu glukozy są prawidłowe. Zdaniem naukowców utrzymująca się przez długi okres nadmierna waga może z czasem zaszkodzić układowi sercowo-naczyniowemu.

Źródło: healthday.com