ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Co tydzień - w każdy poniedziałek - na stronie będzie się pojawiał nowy artykuł w wersji do słuchania. Zapraszamy!

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Jako sadzonka posłuży nam pióropusz ananasa, ale pod warunkiem, że liście będą zielone, nie brązowe.

 

Najpierw odcinamy go wraz z kawałkiem owocu i przez 2–3 dni przesuszamy. Potem wsadzamy do doniczki z ziemią, którą stawiamy w ciepłym miejscu. Przesadzamy do większej doniczki, kiedy zobaczymy, że rozeta wypuściła nowe listki – oznacza to, że ananas zapuścił korzenie.

Reklama

 

Pamiętajmy, że w ten sposób wyhodować możemy tylko odmiany przeznaczone do uprawy doniczkowej.

Roślinę podlewamy 2 razy w tygodniu latem (gdy ziemia jest sucha), a raz w tygodniu – zimą. Zraszamy 2 razy w tygodniu (zimą raz). Zakurzone liście wycieramy mokrą szmatką.