ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Jako sadzonka posłuży nam pióropusz ananasa, ale pod warunkiem, że liście będą zielone, nie brązowe.

 

Najpierw odcinamy go wraz z kawałkiem owocu i przez 2–3 dni przesuszamy. Potem wsadzamy do doniczki z ziemią, którą stawiamy w ciepłym miejscu. Przesadzamy do większej doniczki, kiedy zobaczymy, że rozeta wypuściła nowe listki – oznacza to, że ananas zapuścił korzenie.

Reklama

 

Pamiętajmy, że w ten sposób wyhodować możemy tylko odmiany przeznaczone do uprawy doniczkowej.

Roślinę podlewamy 2 razy w tygodniu latem (gdy ziemia jest sucha), a raz w tygodniu – zimą. Zraszamy 2 razy w tygodniu (zimą raz). Zakurzone liście wycieramy mokrą szmatką.