ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Jak wynika z badań naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego, zawarta w soi genisteina może przeciwdziałać chorobie Alzheimera.

 

Genisteina jest flawonoidem. Usuwa z mózgu szkodzące neuronom białka. Posiada wiele cennych cech: usuwa patogenne substancje, przenika przez granicę krew-mózg i jest bezpieczna dla pacjentów.

Naukowcy badali działanie genisteiny w chorobach Huntingtona i Alzheimera. W obu przypadkach odnotowano poprawę stanu zdrowia. Eksperymenty na razie prowadzono na zwierzętach. Zaowocowały one patentem „Genisteina do zastosowania do leczenia choroby Alzheimera”.

Prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn, w którego katedrze prowadzone są badania, mówi, że ich wyniki wywołały duże zainteresowanie wśród naukowców i praktyków z firm farmaceutycznych.

Warto przypomnieć, że na rynku dostępna jest już spermidyna – inna substancja pozyskiwana m.in. z soi, uznawana za przydatną w walce z chorobami neurodegeneratywnymi, w tym – także z chorobą Alzheimera.

Źródło: Interia.pl

Żyj Długo