Ćwiczenia pilates poprawiają postawę i sprawiają, że ciało staje się bardziej elastyczne i smukłe, a oddech – prawidłowy. Są połączeniem jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych.

 

Pilates to system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Niemca, Josefa Humbertusa Pilatesa. Stanowi połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych.

Według założeń Pilatesa, metoda ta ma się przyczyniać do rozciągnięcia i uelastycznienia wszystkich mięśni ciała, a przez to do ich wzmocnienia (jednak bez zbytniego ich rozbudowania), odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu i ogólnej poprawy zdrowia.

Reklama
Reklama

Okulary ajurwedyjskie

Okulary ajurwedyjskie

damskie :: męskie
dziecięce :: z przesłonami

 

Na czym polega?

Pilates to trening całego ciała polegający na rozciąganiu, spinaniu i rozluźnianiu mięśni. Jest odpowiedni dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Ćwiczenia wykonuje się powoli, dokładnie, bez zbędnego pospiechu i stresu. Towarzyszy im najczęściej spokojna muzyka wprowadzająca ćwiczących w dobry nastrój. Bo pilates ma być treningiem dobrego samopoczucia, osiąganego dzięki ćwiczeniom ułatwiającym stworzenie równowagi w ciele.

 

Rezultaty

Główną korzyścią z ćwiczeń jest poprawa wyglądu całej sylwetki i nauka właściwego oddechu. Rezultatem jest więc nie tylko smukła sylwetka, płaski brzuch i większa świadomość własnego ciała, ale także zdecydowana poprawa samopoczucia osób ćwiczących. Pilates to także jedna z najbezpieczniejszych form aktywności fizycznej.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz