Obecnie piwo nie jest już zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn – mogą się nim cieszyć również panie i to nie tylko ze względów smakowych, ale i pielęgnacyjnych. Piwne kuracje kosmetyczne coraz częściej są oferowane w gabinetach SPA. Można je też wykonać samodzielnie w domu.

 

Do stworzenia piwa wystarczy woda, chmiel, słód oraz drożdże. Napój ten zawiera w swoim składzie proteiny, sole mineralne oraz witaminy z grupy B, a także potas, wapń, żelazo, fosfor, miedź i cynk.

 

Kąpiel piwna

W gabinetach SPA oferowane są zabiegi z użyciem piwa, na przykład kąpiele piwne. Stosuje się w nich tak zwane piwo kosmetyczne, ale równie dobrze w warunkach domowych można przygotować kąpiel z tym napojem zakupionym w sklepie spożywczym. Wystarczy dolać do wanny z ciepłą wodą litr piwa (ale nie smakowego), a następnie zanurzyć się w niej na około 20 minut. Kąpiel taka jest niezwykle odprężająca i relaksująca. Dodatkowo oczyszcza i ujędrnia skórę.

 

Reklama

 

Piwny tonik przeciwzmarszczkowy

Łyżkę octu jabłkowego należy zmieszać z 1 szklanką piwa, a następnie utworzonym w ten sposób tonikiem przecierać (za pomocą wacika) skórę twarzy rano i wieczorem. Taki piwny tonik skutecznie niweluje drobne zmarszczki.

 

Piwny blask na włosach

Na bazie piwa możemy również stworzyć doskonałą maseczkę na włosy. Wystarczy pół szklanki napoju połączyć z surowym żółtkiem jajka i dokładnie wymieszać. Tak sporządzoną maseczką polewamy włosy, a następnie owijamy szczelnie folią oraz ciepłym ręcznikiem. Trzymamy około 30 minut. Następnie spłukujemy włosy i myjemy je dokładnie szamponem. Dzięki temu zabiegowi włosy odzyskają utracony blask, a także nie będą się nadmiernie przetłuszczać ani puszyć.

 

Maseczka piwna do twarzy

Dwie łyżki stołowe drożdży należy rozrobić z niewielką ilością piwa, do rozczynu dodaćłyżeczkę płynnego miodu i całość wymieszać. Maseczkę nakłada się bezpośrednio na twarz (omijając okolice oczu). Po upływie 15 minut trzeba ją zmyć pod bieżącą wodą. Maseczka piwna odświeża i nawilża skórę (jest szczególnie polecana dla osób z tłustą cerą).