ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Co tydzień - w każdy poniedziałek - na stronie będzie się pojawiał nowy artykuł w wersji do słuchania. Zapraszamy!

Płaski brzuch, to nic trudnego dla kogoś, kto o tym marzy.
Oczywiście same marzenia nie wystarczą. Praca, praca i tylko praca. Mało ruchu, dużo kalorii i „opona” za „oponą” układa się na biodrach.

 

Nie ma cudownych metod, im wcześniej zaczniesz walczyć o płaski brzuch, tym Twoje szanse będą większe.

 

Ranek, jedziesz do pracy, czekasz na przystanku autobusowym, stoisz w tramwaju, zacznij od razu.

 

Nawet nikt nie zauważy, że ćwiczysz. Zresztą co to za ćwiczenie – napinaj same mięśnie brzucha. Autobus przyjedzie dopiero za dziesięć minut, jakbyś codziennie tyle trenował, to... No właśnie – to by dopiero było.

Reklama

 

Komu mało, ten może poćwiczyć w domu.

 

Ćwiczenia mięśni brzucha wcale nie są trudne. Któż nie robił w młodości skłonów z leżenia?

 

  • Połóż się tyłem na podłodze, ugnij nogi w kolanach, ręce połóż wzdłuż tułowia. Unieś głowę oraz barki w stronę kolan, zatrzymaj na cztery sekundy, wróć do leżenia. Zrób to kilkanaście razy, trzy serie.
  • Jeżeli jest to zbyt trudne, rozpocznij od mniej intensywnych ćwiczeń. Aby pomóc sobie w skłonie, przesuwaj dłońmi po udach, aż dotkniesz kolan.
  • Jeżeli jest to zbyt łatwe, załóż ręce za głowę.
  • A jeżeli i to stanie się po jakimś czasie zbyt proste, spróbuj dotknąć łokciami kolan.
  • Aby urozmaicić ćwiczenia mięśni brzucha, dodaj skrętoskłony.
  • Ćwicz, ćwicz, codziennie.