ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Trzeba kręcić głową w pracy – czyli coś robić, by kręgosłup nie zmienił się w kij od szczotki. Czas zadbać o swój kręgosłup.

 

Masz wolną chwilę, policz ile czasu spędzasz przed komputerem w pracy, ile przed telewizorem, ile w aucie. Teraz już wiesz dlaczego chrzęści w szyi, gdy usiłujesz ruszyć głową. Wiesz dlaczego boli Cię głowa.

 

Spróbuj jeszcze spojrzeć przez lewe, a może prawe ramię. I co... I nic, głowa kręci się jak zapieczona nakrętka na śrubie. Boli, a jeżeli nie, to jeszcze będzie bolało (mniej lub bardziej). Wybór zawsze należy do Ciebie.

Reklama

 

Zmiana pracy, zmiana trybu życia, likwidacja komputera czy telewizora w domu lub rezygnacja z jazdy samochodem to ostateczność.

 

Pokręć głową dosłownie i w przenośni.

 

Przy pracy biurowej zachowaj prawidłową postawę i rób przerwy na ćwiczenia szyi. Oderwij się od komputera, tylko kilka minut (np. tylko na minutę).

 

  • Skłony głową
  • Skręt głowy
  • Krążenie głowy
  • Uśmiechy

 

I do roboty. A gdy boli już tak bardzo, że... to nic już nie pozostaje jak się udać z wizytą (niekoniecznie towarzyską) do lekarza.