ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Każdy, kto cierpiał kiedyś na atopowe zapalenie skóry (AZS), łuszczycę lub egzemę, wie, jak trudna jest pielęgnacja skóry z objawami tych schorzeń. Także odleżyny, odparzenia czy poparzenia potrafią dać się we znaki i utrudnić nam życie.

 

Jedną z metod pielęgnacji i regeneracji skóry w takich przypadkach jest stosowanie emolientów, czyli preparatów trwale nawilżających. Na rynku ukazała się właśnie nowa linia specyfików tego typu – Aktywne Emolienty CutisHelp – które powstały na bazie bioaktywnego oleju z konopi siewnych.

Olej ten stanowi wspaniałe rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu różnego rodzaju dermatoz (chorób skóry). Zawiera o niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (Omega-3 i Omega-6), które są konieczne do utrzymania skóry w dobrej kondycji (stanowią podstawowy budulec błon komórkowych oraz cementu międzykomórkowego). Ich niedobór w organizmie może powodować niektóre ze wspomnianych wcześniej zmian chorobowych.

Ponadto olej wykorzystywany przy produkcji Aktywnych Emolientów CutisHelp jest jedynym olejem pochodzenia roślinnego zawierającym kannabidiol (CBD), substancję o silnych właściwościach przeciwzapalnych.

Aktywne Emolienty CutisHelp regenerują płaszcz hydrolipidowy skóry, czyli zawiesinę z potu i łoju, która pokrywa skórę i zapewnia jej ochronę przed utratą wody. Preparat łagodzi także świąd, podrażnienia, mikrourazy i napięcie skóry, działa antyseptycznie, kojąco i regenerująco, natłuszcza i nawilża chory naskórek.

Aktywne Emolienty CutisHelp ze względu na swoje wyjątkowe właściwości zostały wyróżnione nominacją do Złotego Otisa 2012 – najważniejszej nagrody konsumenckiej polskiego rynku farmaceutycznego. Złoty Otis to jednocześnie ruch środowiskowy inicjujący polskie oraz międzynarodowe akcje społeczne promujące zdrowie.

W skład linii preparatów wchodzą: Maść konopna kojąco-regenerująca DEFEKT CutisHelp (dobra na odleżyny, poparzenia, odmrożenia i żylakowe owrzodzenie podudzi), krem konopny na dzień i maść konopna na noc (pomocne w walce z łuszczycą) oraz krem konopny i maść konopna, przeznaczone do pielęgnacji skóry z egzemą.