Otyłość jest powszechną w naszym społeczeństwie patologią sprzyjającą rozwojowi takich chorób jak na przykład: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, kamica pęcherzyka żółciowego czy zmiany zwyrodnieniowe układu kostno-stawowego.

 

Otyłość spowodowana jest nadmiernym gromadzeniem tłuszczu w organizmie. Uwarunkowane jest to czynnikami genetycznymi, na które nie mamy wpływu oraz czynnikami środowiskowymi, które możemy i powinniśmy odpowiednio modyfikować. Głównymi czynnikami środowiskowymi są: spożywanie żywności przekraczające zapotrzebowanie organizmu (innymi słowy objadanie się ponad miarę) oraz zbyt mała aktywność fizyczna (siedzący tryb życia, brak sportu).

Reklama
Reklama

Wanna pneumatyczna

Wanna pneumatyczna do kąpieli chorych w łóżku

Już za 430 zł.

 

Statystyki dowodzą, że większość osób dorosłych otyłych miało nadwagę już we wczesnych latach życia. Dzieciństwo jest tym okresem, w którym komórki tłuszczowe rozwijają się, a przekarmianie powoduje, że ich ilość jest większa, niż u dzieci żywionych prawidłowo. Kuracje odchudzające z reguły prowadzą do zmniejszenia objętości komórek tłuszczowych, ale nie ich liczby. Dlatego właśnie tak trudno zrzucić zbędne kilogramy utrzymujące się od wieku dziecięcego, choć jest to oczywiście możliwe.

Otyłość jest powszechną w naszym społeczeństwie patologią sprzyjającą rozwojowi takich chorób jak na przykład: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, kamica pęcherzyka żółciowego czy zmiany zwyrodnieniowe układu kostno-stawowego.


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz
Konrad
Do 12 roku zycia smialem sie z grubszych od siebie. Bylem "normalnej" budowy ciala. Jadlem duzo i wszystko ale pewnego dnia spadlem z motorynki. Bylem unieruchomiony przez pol roku z powodu skomplikowanego zlamania nogi i przybralem na wadze, gdyz jadlem wszystko jak zwykle. Dzis mam 30 lat i tendencje do tycia pozostaly. Waze 111 kg przy wzroscie 183.Na wlasnej skorze przekonalem sie, ze odstawienie tlustych potraw, jedzenie do 18 i cwiczenie przynosi doskonale efekty. Lepsze samopoczucie, mniejsze ciuchy itp. :-)Cwicze na orbitreku przynajmniej 4 razy w tygodniu i nie jem po 18 i juz udalo mi sie zrzucic kilka kilogramow.Pozdrawiam!
Renia
Od dzieciństwa do 50 roku życia jadłam co chciałam i ile chciałam, nawet będąc chora nie opuszczał mnie apetyt. Od 18 roku zycia moja waga była prawie stała około 54 kg przy wzroście 160cm, od początku mam siedzącą pracę. Po 50-tce zaczęło mi przybywać. Kiedy przekroczyłam 60 kg i poczułam sie ociężała zaczęłąm interesować się dietami. Nie głodzę się, ale ograniczam się, nie w ilości pożywienia ale unikam tłustych pokarmów. Łaknienie mam wilcze, szczególnie na słodycze (kiedyś nie byłam łasuchem). Niestety moja waga powoli ale ciągle rośnie. W moim przypadku nie są to ani pozostałości z dzieciństwa, ale predyspozycje genetyczne. Im bardziej wiem, że powinnam mniej jeść i nie sięgac po słodycze, tym większy mam apetyt- to chyba sprawa psychiki... :-)