ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Zapach stęchlizny wiąże się z wilgocią – pojawia się w długo niewietrzonych lub zagrzybionych pomieszczeniach czy meblach. Jest nieprzyjemny i trudno się go pozbyć. Ale nie jest to niemożliwe.

 

Szafa.

Tu może pomóc wymycie szafek wodą wymieszaną ze środkiem do mycia drewna lub mydłem. Po wyczyszczeniu mebla należy go wywietrzyć. Dobrym i sprawdzonym sposobem jest wstawienie do szafy kubka z wrzącym mlekiem, spodka z rozsypanymi goździkami, owocami pigwy lub prażonymi ziarnami kawy. Można także zawiesić specjalne perfumowane saszetki. Pamiętaj – jeśli chcesz uniknąć tego problemu, nie wkładaj do szafy nawet lekko wilgotnych ubrań.

Reklama

 

Szuflady.

Do wydających nieprzyjemną woń szuflad wkładamy mydło lub perfumowane saszetki.

 

Ubrania.

Jeśli dopadł je zapach stęchlizny, wypierzmy je, a do proszku dodajmy sody oczyszczonej (która pochłania zapachy) lub olejku sosnowego.