ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Żeby stawy kolanowe służyły nam jak najdłużej, trzeba je ćwiczyć. Zdaniem specjalistów, szczególnie ważny dla obciążonych stawów kolanowych jest mięsień czworogłowy uda – najsilniejszy z mięśni nóg.

 

Reklama

 

Jak go wzmocnić?

Okazuje się, że najlepszym ćwiczeniem będzie codzienne robienie przysiadów. Najlepiej zacząć od kilku i codziennie dodawać kilka kolejnych, aż dojdziemy do około stu.

Innym dobrym nawykiem poprawiającym stan naszych kolan jest częste chodzenie po schodach. Jednak żeby to odniosło skutek, pamiętajmy, by wchodzić na lekko ugiętych nogach i lekko rozstawionych na zewnątrz stopach.