W ostatnich latach przełomowym odkryciem w dziedzinie kosmetologii są roślinne komórki macierzyste. Dzięki nim skóra wytwarza nowe komórki. Pobudzana jest także produkcja kolagenu i odbudowa DNA. Do kogo konkretnie skierowane są preparaty zawierające roślinne komórki macierzyste?

 

Ludzka skóra dzięki komórkom macierzystym ulega ciągłej odbudowie i regeneracji. Niestety, wraz z upływem lat oraz pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak smog czy promieniowanie UV, skóra traci zdolność wytwarzania nowych komórek, przez co staje się mniej elastyczna i bardziej zwiotczała, a także szybciej się starzeje i ulega podrażnieniom. Ale dzięki nowoczesnej biotechnologii w kosmetykach pielęgnacyjnych zaczęły być wykorzystywane roślinne komórki macierzyste.

Reklama

 

Właściwości roślinnych komórek macierzystych:

  • odmładzanie i regeneracja
  • wygładzanie i poprawa elastyczności
  • ochrona naturalnych komórek macierzystych skóry
  • przywrócenie prawidłowego kolorytu skóry

 

W jaki sposób pozyskuje się komórki macierzyste z roślin?

Do tworzenia preparatów kosmetycznych nie wolno wykorzystywać żadnych substancji pochodzenia ludzkiego ani zwierzęcego. Dzięki nowoczesnym technologiom naukowcom udało się pozyskać komórki macierzyste z roślin (bez konieczności ich niszczenia). Zdobywa się je ze specjalnie wyselekcjonowanych okazów, bogatych w substancje odżywcze oraz faktory epigenetyczne, które mają za zadanie działać na komórki macierzyste w naszym ciele w taki sposób, by pobudzać je do aktywności. Najczęściej roślinne komórki macierzyste są pozyskiwane z roślin szczególnie odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne – zalicza się do nich winogrona, algi, różę alpejską czy drzewo arganowe.

 

Dla kogo przeznaczone są kosmetyki zawierające roślinne komórki macierzyste?

Kosmetyki zawierające roślinne komórki macierzyste są przeznaczone dla osób powyżej 25. roku życia, gdyż właśnie wtedy skóra zaczyna tracić naturalną elastyczność i potrzebuje więcej kolagenu. Kosmetyki te mają za zadanie pobudzić skórę do regeneracji i ją wygładzić. Wnikają też w głębsze warstwy naskórka oraz przywracają skórze młodzieńczy wygląd i elastyczność. Działanie tych preparatów się zwiększa, jeżeli zawierają one dodatkowo witaminę C, retinol lub kwas hialuronowy.