To dobra wiadomość dla wszystkich łasuchów! Naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii (San Diego) przekonują, że uzyskali dowody na zbawienny wpływ czekolady na odchudzanie.

 

 

Autorzy badań stawiają hipotezę, że regularne spożycie umiarkowanych ilości czekolady nie dostarcza organizmowi zabójczych dla talii dawek kalorii. Swoje doświadczenie przeprowadzili na tysiącu osób – dorosłych mężczyznach i kobietach zamieszkujących San Diego. Wszystkich uczestników zważono, zmierzono, a potem sprawdzono, ile jedzą czekolady. Co się okazało?

Uczestnicy badań, którzy jedli ją częściej, byli szczuplejsi, a ich wskaźnik masy ciała (BMI) był niższy, niż u osób, które sobie tego przysmaku odmawiały. Odkrycie to jest o tyle istotne, że wielbiciele czekolady często nie ograniczali kalorii, jedząc inne potrawy, ani nie ćwiczyli więcej, niż pozostali badani.

Reklama

 

Zdaniem naukowców czekolada odchudza dzięki zawartości związków antyoksydacyjnych, zwanych katechinami. Zwiększają one beztłuszczową masę mięśniową oraz zmniejszają ciężar.

– To dobra wiadomość dla osób, którzy są uzależnienie od czekolady lub mają zamiar takie uzależnienie w sobie rozwinąć – powiedziała dr Beatrice Golomb, adiunkt na kalifornijskim uniwersytecie, współautorka badań.

 

Źródło: medicalxpress.com