Nowojorczycy wpadli na świetny pomysł na zgubienie wagi. W niektórych budynkach umieszczono napisy „Spalaj kalorie, nie elektryczność”, które miały zachęcić do korzystania ze schodów. To zdało egzamin. Co więcej, okazało się, że ludzie, którzy ulegli tej sugestii, jeszcze po 9 miesiącach od zawieszenia tych haseł wciąż wykazywali się większą aktywnością fizyczną i woleli chodzić schodami, niż korzystać z windy.

 

 

Badania przeprowadził nowojorski wydział zdrowia i higieny umysłowej (New York City Department of Health and Mental Hygiene). Napisy zamieszczono w trzech klinikach, jednym dziesięciopiętrowym domu i jednym ośmiopiętrowym akademiku, a następnie obserwowano i przeanalizowano ponad 18 tysięcy wejść i zejść po schodach.

Reklama
Reklama

Wanna pneumatyczna

Wanna pneumatyczna do kąpieli chorych w łóżku

Już za 430 zł.

 

Okazało się, że pomysłowe ogłoszenie zwiększyło korzystanie z tej formy poruszania się po budynku od 9,2 do 32,7 proc (w zależności od miejsca obserwacji). Dlatego po zakończeniu eksperymentu napisy pozostały na miejscu, a tabliczki z promującym zdrowie ogłoszeniem rozwieszono dodatkowo w 26 tysiącach punktów w mieście – w szpitalach, budynkach mieszkalnych i zakładach pracy.

Wyniki badań zostały opublikowane w internetowym wydaniu pisma „American Journal of Preventive Medicine”.

 

Źródło: medicalxpress.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz