Właśnie mija 80 lat, odkąd Aleksander Fleming odkrył substancję, która niedługo potem nazwana została penicyliną – pierwszy i główny antybiotyk pozwalający szybko i skutecznie zwalczać infekcje, które do tamtej chwili często prowadziły do śmierci.

Rocznica ta zbiega się z doniesieniem z londyńskiej firmy biotechnologicznej. której naukowcom udało się odkodować sekwencje 13 500 genów wchodzących w skład grzyba produkującego penicylinę.
Jednocześnie światło dzienne ujrzał niezwykle intrygujący fakt: otóż okazuje się, że pierwsze wzmianki o substancji nazwanej później penicyliną, opublikowane przez Królewskie Towarzystwo Lekarskie z Londynu, pochodzą już z roku... 1875. Wtedy jednak nikt nie był w stanie docenić ich doniosłości i praktycznego znaczenia.

Przypomnijmy, że za odkrycie penicyliny Aleksander Fleming w 1945 roku wyróżniony został Nagrodą Nobla w dziedzinie medycyny (wraz z Howardem Floreyem, który potwierdził wyniki jego badań i Ernstem Chainem, który rozpoczął produkcję penicyliny na skalę przemysłową).

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

 

Dodaj komentarz