ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Agencja zdrowia działająca przy ONZ ujawniła, że podczas tegorocznego wrześniowego posiedzenia ONZ w Nowym Jorku światowi przywódcy podejmą dyskusję na temat ograniczania reklam niezdrowego jedzenia skierowanych do dzieci.

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zapowiedziała, że przywódcy krajów świata skorzystają z forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, aby rozmawiać o ograniczeniu liczby i typów reklam, których adresatami są najmłodsi.

Według WHO na świecie aż 43 miliony dzieci w wieku przedszkolnym cierpi z powodu nadwagi lub otyłości. Eksperci mówią już o „tsunami tłuszczu”, które corocznie powoduje miliony przedwczesnych zgonów.

Bjorn-Inge Larsen z Norweskiego Instytutu Zdrowia poinformował reporterów, że oczekuje, iż dobrowolne ograniczenie reklam „śmieciowego” jedzenia przerodzi się w prawo, które zakaże tych reklam dokładnie tak, jak miało to miejsce w przypadku wyrobów tytoniowych.

 

Źródło: www.physorg.com