Agencja zdrowia działająca przy ONZ ujawniła, że podczas tegorocznego wrześniowego posiedzenia ONZ w Nowym Jorku światowi przywódcy podejmą dyskusję na temat ograniczania reklam niezdrowego jedzenia skierowanych do dzieci.

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zapowiedziała, że przywódcy krajów świata skorzystają z forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, aby rozmawiać o ograniczeniu liczby i typów reklam, których adresatami są najmłodsi.

Według WHO na świecie aż 43 miliony dzieci w wieku przedszkolnym cierpi z powodu nadwagi lub otyłości. Eksperci mówią już o „tsunami tłuszczu”, które corocznie powoduje miliony przedwczesnych zgonów.

Bjorn-Inge Larsen z Norweskiego Instytutu Zdrowia poinformował reporterów, że oczekuje, iż dobrowolne ograniczenie reklam „śmieciowego” jedzenia przerodzi się w prawo, które zakaże tych reklam dokładnie tak, jak miało to miejsce w przypadku wyrobów tytoniowych.

 

Źródło: www.physorg.com


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

 

Dodaj komentarz