ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Nowe czasy niosą nowe zagrożenia. Według ostatnich badań przeprowadzonych w Case Western Reserve School of Medicine w Cleveland nadmierne wysyłanie SMS-ów i korzystanie z portali społecznościowych ma negatywny wpływ na zachowanie nastolatków.

Grupa naukowców pod kierownictwem dr Scotta Franka przeprowadziła ankietę pośród 4200 uczniów z 20 publicznych szkół średnich w Cleveland. Okazało się, że jeden na pięciu uczniów był „SMS-owym” nałogowcem (wysyłając ich około120 dziennie), a jeden na dziewięciu spędzał w portalach społecznościowych co najmniej trzy godziny dziennie. Takie osoby o wiele szybciej rozpoczynały współżycie czy też poznawały smak alkoholu, częściej sięgały po papierosy i narkotyki, a także uciekały się do przemocy fizycznej. Technologiczne uzależnienia prowadziły również do zaburzeń snu, problemów z nauką i depresji.

Źródła: physorg.com