Cukrzyca jest chorobą, która zatacza coraz szersze kręgi i doczekała się miana choroby cywilizacyjnej. Główną przyczyną tego schorzenia są zaburzenia w obrębie wydzielania insuliny. Jej zbyt mały poziom przekłada się na złe wykorzystywanie glukozy przez organizm i tym samym zwiększenie stężenia glukozy we krwi i jej wydalanie z moczem.

 

Chociaż sama w sobie cukrzyca jest ciężką chorobą, z którą chory boryka się do końca życia, nie jest to jedyne, na co narażony jest pacjent. Równocześnie znajduje się w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia innych chorób autoimmunologicznych i licznych powikłań, jeżeli leczenie nie odbywa się prawidłowo.

 

Czym jest terapia wibroakustyczna?

Wibroakustyka dzialanieTerapia wibroakustyczna polega na kontaktowym odziaływaniu drganiami akustycznymi (dźwiękowymi) na tkanki dotknięte chorobą. Prowadzi do sprawniejszego przepływu płynów ustrojowych. Komórki zmienione chorobowe nie radzą sobie z usuwaniem produktów metabolicznych. Nie wydalają ich z organizmu a przekazują do krwioobiegu, co jest przyczyną zachwiania wewnętrznej homeostazy organizmu.

W zdrowym organizmie mikrowibracje odbywają się regularnie przez miofibryle komórek mięśniowych. Jednak, kiedy obszary te są osłabiane, wspomaganie z zewnątrz może okazać się konieczne. Zaletą metody wibroakustycznej jest to, że oddziałuje ona na organizm w sposób naturalny. Urządzenie Vitafon umożliwia miejscowe wyrównanie mikrowibracji w organizmie. Im większy deficyt mikrowibracji w organizmie, tym lepsze efekty można uzyskać. Najważniejsze jest to, że można zniwelować wiele dolegliwości przy jednoczesnym braku ingerencji w biochemiczne mechanizmy ustroju.

Reklama

 

Neuropatia czuciowa - jak ją wyleczyć?

Podstawą obniżenia ryzyka wystąpienia chorób towarzyszących i powikłań jest prawidłowe leczenie. Niestety czasem nawet i to nie wystarczy. Co jeszcze można zrobić i które powikłania są najczęstsze? Jednym z częściej występujących powikłań jest neuropatia cukrzycowa. Polega na uszkodzeniach w obrębie układu nerwowego, co wynika z nadmiaru cukru niszczącego zakończenia włókien nerwowych. Objawy mogą być różne od bólu dziąseł, czy mrowienia skóry, przez biegunki i bóle stawowe i kręgosłupowe.

W wyniku neuropatii czuciowej osłabione są nerwy obwodowe, czyli te, które są w mięśniach i skórze. Jej leczenie opiera się przede wszystkim na normowaniu poziomu cukru we krwi. Jednak jak pokazują badania i opinie pacjentów, skuteczna okazuje się terapia wibroakustyczna. Nie tylko zmniejsza dolegliwości bólowe, ale regularne stosowanie przekłada się na obniżenie poziomu cukru we krwi. Systematyczne stosowanie urządzenia Vitafon niweluje objawy neuropatii czuciowej, wykorzystując naturalne pobudzanie drgań w organizmie. Dzięki temu zmniejszają się bóle pojawiające się przy cukrzycy.

 

Narażeni na choroby układu krążenia

Chorzy na cukrzycę są dużo bardziej niż osoby zdrowe narażone na różnego rodzaju choroby układu krążenia. Z tego względu terapia wibroakustyczna jest dla nich jeszcze bardziej polecana. Za drgania w organizmie odpowiada serce i pozostałe mięśnie. Prawidłowa stymulacja umożliwia uniknięcie wielu chorób układu krążenia jak stopa cukrzycowa. Dolegliwości z nią związane wiążą się ze zbyt słabym ukrwieniem stóp, co przekłada się na zmniejszoną wrażliwość na ból i trudniejsze gojenie się ran, będących efektem postępującego procesu martwiczego. Jak mówią użytkownicy Vitafonu, którzy cierpią na cukrzycę, wiele objawów związanych z powikłaniami tej choroby się zmniejsza lub ustaje całkowicie.

 

Kręgosłup odpowiedzialny za cukrzycę?

Pomimo coraz szerszego zasięgu cukrzycy i rosnącej częstotliwości zachorowania, nie znamy do końca wszystkich przyczyn jej powstania. Istnieją jednak przesłanki ku temu, by podejrzewać, że jedną z nich są zaburzenia w obrębie piersiowego odcinka kręgosłupa. Można to wywnioskować na podstawie osobistych spostrzeżeń i doświadczeń pacjentów, którzy za pomocą fonowania urządzeniem Vitafon niwelowali problemy związane z cukrzycą.

Wskazane jest, aby wibracje były nakierowane na odcinek lędźwiowy, jednakże kiedy zostały skierowane na odcinek piersiowy chorej na cukrzycę, okazało się, że regularne stosowanie w tym miejscu znacząco obniżyło poziom cukru we krwi i zniknęło drętwienie dłoni. O tym, że część piersiowa kręgosłupa może być odpowiedzialna za wystąpienie cukrzycy świadczy także inny przypadek. Zdrowa dziewczyna, bez żadnych poważnych schorzeń, po uderzeniu w plecy zaczęła częściej pić wodę, a badania lekarskie pokazały pojawienie się cukrzycy. Nie zawsze problemy z kręgosłupem mogą skutkować bólem. Przez to, że cukrzyca wiąże się z zaburzeniami w obrębie nerwów, mimo poważnych zaburzeń, chory może o nich nie wiedzieć. Właśnie ten brak bólu przy występujących problemach może okazać się jednym z symptomów, przez który należało by diagnozować pacjenta pod kątem cukrzycy.

 

A co ze spadkiem poziomu cukru we krwi?

O tym, że stosowanie Vitafonu znacząco sprzyja obniżeniu cukru świadczą zarówno opinie jego użytkowników jak i badania naukowe. Wspomniana wyżej pacjentka, której naświetlano piersiowy odcinek kręgosłupa przed rozpoczęciem fonowania miała cukier na poziomie 216–252 mg/dl (12–14 mmol/l), a po trzech miesiącach wynosił on 77,5 mg/dl – 93,7 mg/dl (4,3 mmol/l i 5,2 mmol/l). Zatem różnica jest znaczna. Nie inaczej wygląda to w przypadku pacjentki, która z cukrzycą walczyła przeszło 40 lat. Regularnie poziom jej cukru wynosił od 108,1 do 180,2 mg/dl (6 do 10 mm/l), aż zaczęła stosować terapię Vitafonem. Od tamtej pory nie przekroczył 72,07 mg/dl (4 mm/l).

Potwierdzenie tego znaleźć można w przeprowadzonych przez lekarzy badaniach. Sprawdzali oni parametry krwi i poziom cukru u 25 osób chorujących na cukrzycę. Ich cukier był mierzony na czczo, przed zabiegiem, po zabiegu i w nocy. Efekt tego był taki, że w przypadku 98% badanych, parametry diametralnie się poprawiały, a u części pojawiły się symptomy hipoglikemii. Przyczyn tego stanu można dopatrywać się we wzroście wrażliwości na insulinę poszczególnych tkanek i aktywnej stymulacji insuliny przez komórki β (znajdują się one w trzustce i odpowiadają za lepsze wchłanianie cukru z krwi).

 

Podsumowanie

Podsumowując, już teraz można zauważyć, że terapia wibroakustyczna może mieć znaczący wpływ na zdrowie i jakość życia chorych z cukrzycą. Świadczą o tym zarówno opinie pacjentów, którzy już zdecydowali się na jej rozpoczęcie, jak i lekarzy, którzy bardzo skrupulatnie badają jej wpływ na ludzi. Nie są jeszcze znane wszystkie zalety tej metody, tak jak pod znakiem zapytania stoi część przyczyn wystąpienia cukrzycy. Nie ulega jednak wątpliwości, że w kolejnych latach jej znaczenie będzie rosło i przełoży się na efektywniejsze leczenie. Ponieważ cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, rozwój terapii wibroakustycznej będzie miał relatywny wpływ na poziom zdrowia publicznego naszego społeczeństwa. Badacze wciąż szukają sposobów na to, by skutecznie walczyć z tym schorzeniem. Kto wie, może to właśnie terapia wibroakustyczna jest tym, co stanowi najlepsze rozwiązanie?

 

Artykuł powstał przy współpracy firmy Vitafon PL