ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Do sklepów farmaceutyczno-drogeryjnych Bootsa w Wielkiej Brytanii trafiły zestawy umożliwiające ustalenie ojcostwa. Z jamy ustnej mężczyzny pobierany jest wacikiem wymaz, który następnie trafia drogą pocztową do laboratorium.

 

Wynik otrzymuje się po pięciu dniach lub – za dodatkową opłatą – w ciągu 24 godzin. Nie może on jednak zostać wykorzystany w sądzie jako dowód prawny w procesach o ustalenie ojcostwa.

 

Do przeprowadzenia testu potrzebna jest zgoda obu stron – wyrażona na piśmie – po tym, jak pracownik apteki sprawdzi tożsamość pary.

Zestaw kosztuje 30 funtów, a opłata za badanie w laboratorium wynosi 120 funtów.

Test sprzedawany jest osobom powyżej 16 roku życia.

 

Źródło: telegraph.co.uk