ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Jak w przypadku każdej nieprzyjemnej woni, świetnie się sprawdzi umycie piekarnika wodą z sodą oczyszczoną (jedna łyżka sody na pół litra ciepłej wody) lub specjalnymi preparatami, które można znaleźć w sklepach. Można także przygotować roztwór z zagotowanej wody z dodatkiem mięty i goździków, cynamonu lub skórki z pomarańczy.

Reklama

 

Innym sposobem jest również posypanie przypalonych miejsc (to źródło brzydkiego zapachu) solą kuchenną i włączenie piekarnika. Kiedy sól przybierze brązową barwę, należy ją zetrzeć i dopiero potem zabrać się za czyszczenie całości.

Niektórzy polecają także nasmarowanie blachy olejkiem waniliowym, a potem nagrzanie piekarnika przy uchylonych drzwiczkach.