Wdowcy, których małżonki zmarły z powodu choroby nowotworowej, są bardziej narażeni na rozwinięcie się u nich choroby psychicznej, chyba że w okresie do 5 lat od śmierci żony znajdą nową partnerkę. Takie dane opublikowali ostatnio szwedzcy naukowcy z Sahlgrenska Academy (Uniwersytet w Gothenburgu).

 

W ramach długoterminowego badania sprawdzono stan zdrowia 691 mężczyzn, których żony zmarły na raka. Badanie było współfinansowane między innymi przez Swedish Cancer Society.

Okazuje się, że panowie, którym udało się wejść w nowy związek w okresie do 5 lat po śmierci żony, o wiele lepiej znosili uczucie straty. Natomiast mężczyźni, którzy pozostali samotni, byli dużo bardziej narażeni na ryzyko zachorowania na depresję, wystąpienie zaburzeń lękowych, zaburzeń snu oraz popadnięcie w uzależnienie od antydepresantów i leków nasennych.

Reklama
Reklama

Okulary ajurwedyjskie

Okulary ajurwedyjskie

damskie :: męskie
dziecięce :: z przesłonami

 

– Przeprowadzane dotychczas doświadczenia pokazywały, że osoby, które traciły partnera życiowego, były bardziej narażone na pogorszenie się w krótkim czasie zdrowia psychicznego – mówi profesor Gunnar Steineck. – Nasze badanie dowodzi, że ryzyko pogorszenia się psychicznej kondycji ograniczone jest do grona tych osób, które nie znalazły nowego partnera.

 

Źródło: www.news-medical.net


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz
Marysia
;-) Jestem obecnie w Niemczech u mego brata,ktoryjesz cze przed trzema laty byl nieuleczalnie chory na rakapluca.Raka nie zaliczono do leczenia operacyjnego,mi al 6cykli chemioterapii i naswietlanie,al e to nic nie pomoglo.Dzisiaj jest moj brat zdrowy,nie ma raka i to zawdzieczalekar zowi POCHODZENIA POLSKIEGO,miano wicie dr.Gordon Theoz DuesseldorfLeka rz ten stosuje tzw.medaycyne integracyjnawie le o nim i o tych metodach pisala prasa niemiecka,no iokazalo sie ze to prawda,bo brat jest wyleczony.Nie umiemyprzekazac co doktor stosowal,w kazdym razie terapia taka trwala u brata 4 mies. a potem robil co roku terapie wPolsce,ale wedlug planu jaqki dostal od doktora.O wynikachtego leczenia mozecie poczytac; dr.Gordon teodor,komentar zpisane po polsku i po niemiecku na necie.