ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Zaburzenia lękowe i depresja są częstymi przypadłościami wśród dorosłych osób cierpiących na artretyzm. Tak wynika z badań, których wyniki opublikowano w lipcowym wydaniu pisma „Arthritis Care & Research”.

 

 

Aby ocenić powszechność powstawania tych zaburzeń wśród dorosłych ze zdiagnozowanym zapaleniem stawów, dr Louise B. Murphy z U. S. Centers for Disease Control and Prevention w Atlancie oraz jego grupa naukowców wykorzystali część danych z sondażu (Arthritis Conditions Health Effects Survey). Wybrano dane 1793 osób w wieku 45 lat i więcej.

 

Okazało się, że stany lękowe stwierdzono u 31 proc. respondentów, a depresję u 18 proc. Mniej więcej jedna trzecia osób zgłaszała jeden z tych dwóch stanów psychicznych. Aż 84 proc. pacjentów z depresją zgłaszało także stany lękowe.

Reklama

 

Autorzy badania podsumowali:

– Odkryliśmy, że lęki i depresja często występują u osób z zapaleniem stawów. Wśród badanych była przewaga pacjentów ze stanami lękowymi.

 

Źródło: medicalxpress.com