Zapalenie wyrostka może dotknąć zarówno kobiety, jak i mężczyzn w każdym wieku. Rozpoznanie ostrego zapalenia wyrostka jest zazwyczaj łatwe, ale są i nietypowe przypadki, w których może być trudne.

 

Głównym symptomem zapalenia jest ból. Początkowo chory odczuwa ogólną bolesność brzucha, często określa to jako ból wokół pępka lub w nadbrzuszu. Po kilku godzinach boleści lokalizują się po prawej stronie podbrzusza. W tym też czasie chory odczuwa wstręt do jedzenia, mdłości i najczęściej wymiotuje. Wstręt do jedzenia jest bardzo istotnym objawem: jeśli mimo bólu można jeść, to oznacza, że zapalenie wyrostka jest wątpliwe.

Bywa jednak, że objawy są nietypowe. Na przykład czasem ból od razu zaczyna się w prawym podbrzuszu, czasem odczuwana jest tylko bolesność uciskowa, czasem przeważają objawy niedrożności jelit: wzdęcia, uczucie ciężkości w jelitach, zaparcie, osłabiona perystaltyka. Bliskość usytuowania zapalnego wyrostka z moczowodem lub pęcherzem może powodować parcie na mocz lub też częste oddawanie moczu. Bywa, że przesunięcie wyrostka w kierunku miednicy powoduje bolesność przy badaniu przez odbytnicę lub przez pochwę.

 

Podczas badań, lekarz już dotykiem stwierdza bolesność w tzw. punkcie McBurneya, położonym w połowie linii łączącej przedni górny kolec kości biodrowej z pępkiem. Wyczuwa też tzw. obronę mięśniową, czyli sztywność w prawym podbrzuszu. Zazwyczaj zapaleniu wyrostka towarzyszy dość znaczne przyśpieszenie tętna i podwyższenie temperatury ciała do 38–39 stopni C.

Reklama
Reklama

Wanna pneumatyczna

Wanna pneumatyczna do kąpieli chorych w łóżku

Już za 430 zł.

 

Inne choroby brzucha mogą w pewnych stadiach lub postaciach również przypominać niektóre objawy ostrego zapalenia wyrostka. Tacy pacjenci przyjmowani są na oddział na 12-godzinną obserwację. Chorzy z podejrzeniem zapalenia wyrostka nie powinni chodzić, gdyż wpływa to niekorzystnie na przebieg choroby.

Jeśli zachodzi nawet najmniejsze podejrzenie ostrego zapalenia wyrostka, chory jest poddawany operacji. Chirurgiczny zabieg jest tu jedynym rozwiązaniem. Jego opóźnienie może prowadzić do bardzo ciężkich powikłań zagrażających życiu.

 

Operację usunięcia wyrostka chirurdzy uważają za jeden z najprostszych zabiegów operacyjnych. Następnego dnia po operacji pacjent może już przyjmować płyny, a gdy zacznie się perystaltyka jelit – także pokarmy.

 

Chorzy, którzy zbyt długo czekają z decyzją powiadomienia lekarza o bólach, np. myślą, że się tylko czymś zatruli, mogą doprowadzać do rozlania treści wyrostka robaczkowego w otrzewnej, co prowadzi do bardzo ciężkiego stanu, ze śmiercią włącznie. W takim przypadku leczenie polega na przetoczeniu 5–6 litrów płynów dożylnie, podaniu dużych dawek antybiotyków i wykonaniu operacji polegającej na płukaniu i drenażu otrzewnej.

Czasem proces zapalny spowodowany pęknięciem wyrostka ogranicza się tylko do nacieczenia ropnego obejmującego tkanki otaczające wyrostek – jelita i ścianę brzucha. Pacjent wyczuwa wtedy wyraźny guz w prawym podbrzuszu, początkowo bardzo bolesny. Wymiotuje, gorączkuje i nie ma apetytu. W przypadku stwierdzenia takiego nacieku, na operację jest już za późno. Podczas operacji ropny naciek mógłby się rozlać i zakazić jamę brzuszną. Korzystniejsze jest w takim wypadku leczenie nieoperacyjne, które prowadzić ma do samoistnego wchłonięcia się nacieku. Lekarze zalecają wówczas leczenie antybiotykami i dietę bezbłonnikową. Guz zapalny zmniejsza się szybko i przestaje być wyczuwalny po 1–3 tygodniach. Po kilku miesiącach powinno być jednak wykonane usunięcie wyrostka robaczkowego, po to, by sytuacja się nie powtórzyła.

Po wycięciu wyrostka czasem zdarzają się powikłania. Jeśli 5 dni po operacji pojawia się wysoka gorączka, oznacza to pojawienie się ropnia, najczęściej w tzw. zatoce Douglasa. Ropień taki jest nakłuwany igłą przez odbytnicę i drenowany po nacięciu. Ropień może także znajdować się w przestrzeni wątrobowej i podprzeponowej. Takie ropnie usuwane są przy użyciu ultrasonografii.

 

Najtrudniejsze jest rozpoznanie i leczenie ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego u kobiet w ciąży. Z jednej strony można zbyt pochopnie rozpoznać tę akurat chorobę, ponieważ kobieta wówczas wymiotuje i ma bóle po prawej stronie brzucha, z drugiej strony jednak łatwo przeoczyć zapalenie wyrostka, gdyż wymioty można przypisać właśnie ciąży. W takich przypadkach kobieta zawsze powinna zgłosić się na oddział chirurgiczny i być poddana obserwacji.

 

Amerykański lekarz Norman W. Walker mawiał, że wyrostek robaczkowy to cudowny „gruczoł bezpieczeństwa”. Jego wydzielina utrudnia bowiem bakteriom wytwarzającym gazy oraz innym szkodliwym drobnoustrojom przedostawanie się z jelita cienkiego do grubego.

Mimo to niektórzy mówią, że wyrostek robaczkowy to wiecznie tykająca bomba zegarowa, która w każdej chwili może wybuchnąć, i nigdy nie wiadomo, kiedy to się stanie, dlatego lepiej go wyciąć „na wszelki wypadek” już w dzieciństwie. Jednak większość ludzi dożywa schyłku swoich lat bez interwencji chirurga w tym miejscu, i nigdy nie miała żadnych dolegliwości wyrostkowych. Radzenie więc, aby operować wszystkim dzieciom wyrostki, jest dużą przesadą. Nawet tak prosty zabieg chirurgiczny, za jaki chirurdzy uważają usunięcie wyrostka, wiąże się przecież z narkozą, wybudzaniem z niej, zatruciem toksynami i możliwymi powikłaniami pooperacyjnymi.

 

Magdalena Suwalska


Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz
stefka
ból w prawej pachwinie i kosci biodrowej czy to morze byc zapalenie wyrostka prosze o pomoc
Prosze tylko nie wyrsotek!
prosze zeby bylobez operacji
Marlena
ja hyba niemam wyrostka:).
Marlena tylko nie wyrostel:(
jak mam hybabodobnie ale hyba wyej i jak biegne to to a ty hyba tez masz to tylko ja hyba nie wyrostek
Marleaa
Boli mnie w dolnych płucach cos tak i boje sie czy to jest wyrostek jak biegne to mnie boli i tyle co tpo mam byc tu pisze ze tak niejest jak sie go ma ale ja sie hyba boje operacji.
edyta
Też tak miałam do tego doszło parcie na pecherz i spadek temperatury.Raczej wyrostek,ale radze konsultacje z lekarzem-Edyta
edyta
hej!Ja od środy 27 marca byłam bardzo słaba,28 w czwartek nie maiłam apetytu,wiec nie jadłam,ale nie wymiotowałam,my slałam,że to pewnie jelitówka,bo strasznie jezdziło mi po brzuchu.Po godz.14 znowu byłam strasznie osłabiona nie miałam siły wstac z łóżka.Nie miałam goraczki,wrecz przeciwnie miałam obnizona temp ciała.Od 18 zaczeło pobolewac coraz bardziej i silniej w prawym boku,ból narastał,słabła m i dostałam drgawek zimna.O 20:40 byłam w szpitalu,pobran o mi krew,podstawowe badania,dostała m zastrzyki przeciwbólowe i kroplówke na noc,bo dopiero w piatek robili mi konsultacje ginekologiczna-czy to napewno wyrostek.Diagnoza-WYROSTEK,o 11 byłam juz przewożona na sale operacyjna.Pamietam tylko,ze obudziłam sie dopiero o 15:17.Radziłabym nie czekac i skonsultować sie z lekarzem rodzinnym,badz chirurgiem.Pozdrawiam i trzymam kciuki!Edyta
Agnieszka
Dzięki za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam
Magda
O ile nie boli i macie ochotę, czemu nie???
Agnieszka
Lekarz powiedział,że mogę normalnie funkcjonować. A przez nieprzespaną noc nie zapytałam o jedną rzecz. Czy podczas tej dolegliwość można współżyć?
Magda
Bingo! Było to przetrwałe ciałko żółte, które po prostu pękło. ta dolegliwość może się powtarzać w cyklu miesięcznym. Pozdrowienia.
Agnieszka
Po spędzonej nocy w szpitalu nie stwierdzono zapalenia wyrostka. Odsyłano mnie chirurg -> ginekolog -> chirurg... Rano powtórzono badania krwi i wszystko wyszło w normie. Nie mam już też stanu zapalnego. Okazało się jednak, że problem leży po stronie ginekologicznej . Powtórzono usg dopochwowo i zrobiono usg jamy brzusznej. Okazało się, że mam w prawym dole biodrowym widoczny wolny płyn międzypętlowo. Ginekolog do dokładnym przebadaniu mnie stwierdził, że ten płyn mógł wydostać się z jajnika. Powiedział też, że tego się nie leczy bo to przechodzi samo. Czy któraś z Was miała kiedy takie coś? (tak tylko pytam). Pozdrawiam
Magda
CRP świadczy o jakimś stanie zapalny,m, objawów otrzewnowych nie masz. Ale myślę, że watro pokazać się jakiemuś doświadczonemu chirurgowi, zrobić więcej badań, np usg jamy brzusznej...
Agnieszka
To napewno. Ale jak słyszałam o takich przypadkach,gdz ie leukocyty były w normie a było ostre zapalenie.Może to nie jest wyrostek ale coś napewno. Oprócz morfologii miałam robione badania CRP i wynik wyszedł bardzo wysoki.
Magda
Przy ostrym wyrostu - poza objawami otrzewnowymi - jest to podstawa rozpoznania.
Agnieszka
W normie. Ale słyszałam,że nie zawsze leukocyty muszą być wysokie przy wyrostku.
Magda
A jaka masz leukocytozę? Przy wyrostku powinna być wysoka.
Agnieszka
Raczej nie. Ginekolog powiedział (ten który robił usg (dopochwowo)), że ze strony ginekologicznej jest wszystko w porządku.
Magda
A może jest to przetrwałe ciałko żółte???
Agnieszka
Witam. Od mniej więcej tygodnia mam tzw stan podgorączkowy, straszne wzdęcia i odczuwam ból po prawej stronie podbrzusza (jakby jajnik). Na początku miałam objawy typowej jelitówki.Lekarz rodzinny po zbadaniu mi brzucha stwierdził, że to jest bardziej sprawa ginekologiczna. Poszłam więc do ginekologa. Usg było w porządku ale Pani dr stwierdziła powiększenie jajnika. Bardzo bolało właśnie po prawej stronie przy padaniu. Dostałam dwa antybiotyki. Mimo to, że biorę już je prawie tydzień ale mimo to wzdęcia, stan podgorączkowy ani ból w okolicach jajnika nie utają. Dodam jeszcze, że dosyć często oddaję mocz, a po większym wysiłku boli mnie jeszcze bardziej. Czy to może być wyrostek? Dzisiaj idę znowu do lekarza...Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Addrian
Siemka mam takie pytanie. Otóż mnie nic nie boli ćwiczę normalnie na WF biegam jeżdżę na rowerze, gram w piłke itp. Ale mam dziwne uczucie po prawej stronie brzucha. Gdy tam dotykam wyczuwam takie coś dziwnego jest to od żebra aż do pasa gdy to naciskam odczuwam leeciutki ból. Czy to wyrostek proszę o odpowiedz
magda
zdurniałaś? Na co czekasz? A może zadzwoń na sekstelefon...
EWA 111
2dni temu wymiotowałam,kł uje mnie z prawej strony jakby mi ktoś wbijał igłe co minute,czasem promieniuje na noge ,mam jakby zgage po jedzeniu ale nie mogę za wiele jeść bo mnie mdli,jak sądzicie czy to wyrostek?
kamila 27 lat
takze uszy do gory ludzie maja wieksze problemy !!!!:-))))))))))))))) ))))))))))))
kamila 27 lat
Słuchajcie tak sobie czytam wasze wypowiedzi I SADZE ZE TROCHĘ jestescie wystraszeni a tu nie ma co sie bac jesli komus sie to przytrafilo to sie mowi trudno!!! moja corka ma 6 lat kilka dni temu miala wycinany wyrostek we Francji poniewaz tu mieszkam zabieg !!! trwal gdzies poltora godziny dzieci lepiej to przechodza na drugi dzien bol byl maly ale wiadomo leki przeciw bólowe musza byc normalne!!! teraz choc minelo zalednie kilka dni chce ciagle jesc i wszedzie biega a ja jej mowie ze takl nie wolno powinno sie odpoczywac a nie wariowac takze nie martwcie sie na zapas bo wiem ze jest to duzy stress pozatym po tygodniu idzie sie na kontrole lekarza a po miesiacu juz sie nawed tego nie pamieta !!!pozdrawiam
Magda
Kobieto, gdzie ty szukasz pomocy? Równie dobrze skonsultuje Cię fryzjer, czy mechanik samochodowy o listonoszu nie wspomnę. Śmigaj mi szybko do lekarza. Trzeba chyba zrobić kolonoskopię, bo te objawy mogą sugerować zespół drażliwego jelita, kolit, albo i co gorszego. Nie marnuj czasu na durne poradnictwo internetowe.
Julia
od kilu miesięcy boli mnie brzuch po prawej stronie na dole .Nie mam apetytu , nie chcę jeść ,kiedy chodzę ból się nasila , mam biegunkę albo zatwardzenie tak na zmianę . Pomocy . Mam iść do lekarza czy ból sam mine . proszę o odpowieć .:sad:
Laura
W niedziele wieczorem zaczęło mnie boleć mocno podbrzusze trwało to ok. 15min, w poniedzialek rano bylo to samo, w dzien przestalo i czulam sie dobrze wieczorem znowu sie zaczelo, zrobilo mi sie niedobrze i wymiotowalam, tak samo w nocy, i do tego bol podbrzusza. w srode czulam sie juz bardzo dobrze myslam ze przeszlo niestety wieczorem znow zaczął bolec, czwatek znowu ciagle bolał, dzien i noc, w piatek mama dala mi tabletke przeciw bolu brzucha i troche przeszlo, ale zaczał mnie kłóć przy podnoszeniu albo glebokim oddychaniu albo przy podnoszeniu wyzej prawej nogi prawy dolny bok brzucha. przez te dni towarzyszyla mi na noc goraczka do 38stopni, oraz przed tym jak to sie zaczelo mialam problemy z moczem, pieczenie i czeste oddawanie moczu, nie mialam przed te dni biegunki za to zatwardzenie. poszlam w piatek do lekarza pierwszego kontaku opowiedzialam to wszystko, podotykal brzuch i powiedzial ze to tylko grypa żoładkowa,dosla talam rano okresu i nie moge zrobic badan dopiero za tydzien, co mam robic czy lekarz dobrze zdiagnozowal??? nigdy nie mialam takich objawow grypy zoladkowej. pozdrawiam.
Magda
nie chcesz, nie słuchaj i nie zawracja innym głowy...
Paula
ale jesli znów mnie do domu odesla a ból powróci...tego ie boje moze poczekam az przejdzie??
Magda
oczywiście
Paula
sadzicie ze tak bedzie najlepiej?
Magda
Poproś o pomoc rodziców i biegnijcie do lekarza.
Paula
nie wiem co mam z tym zrobic tak mnie to boli ale nie wiem czy iść do lekarza...boje sie ze znów nic nie zrobi jak poprzednimi razami tylko leżałam a wolałabym zeby mi mto wycieli i miałabym poprostu spokój co o tym myślicie?poradżcie:sad:: sad:
Paula
dodam ze mam 15lat i nie wiem co mam zrobić?!Licze na wasza pomoc i z góry dziekuje:sad:
Paula
czy ktos moze mi poradzic co mam zrobic?
Paula
mam z tym iść do lekarza?leżałam w szpitalu trzy razy i za każdym razem z podejrzeniem wyrostka lecz lekarze nie zrobili mi operacji....teraz ból powrócił i towarzyszą mu wymioty co mam zrobić???:sad:
Paula
boli mnie brzuch w prawym boku i wymiotuje czy ktoś wie co mi jest?
Magda
Może to byc piasek, lub kamień w drogach moczowych. Zrób badanie ogólne moczu z ocena osadu i usg jamy brzusznej....
bbb
witam 6 miesiecy temu miałem usunięty wyrostek metodą laparaskopowa po usunieciu wyrostka przy oddawaniu moczu czulem ból po prawej stronie podbrzusza. po 6 miesiacach problem powrucil. co to moze byc? mam 24 lata.
Mm
Mam pytanie mam 19 lat jestem po operacji wyrostka laparoskopowo 5dni. Po jakim czasie można ,palić papierosy, pić alkohol, współżyć i odżywiać się normalnie. oczywiście jeszcze szwów nie mam sciagniętych tylko za 2dni beda sciagane.
Magda
Mój przypadek idiagnozy lekarzy, a raczej i brak skompromitowaly slużbę zdrowia.sierpień 2011 - z ostrym bólem brzucha, ale objawami zblizonymi do zapalenia pęcherza moczowego trafiłam do szpitala. Diagnoza - kolka nerkowa, kamica nerkowa. Lekarz wmawiał mi, że mam kamienie na nerce (USG kompletnie nic nie wykazało), które muszę urodzić...SIlne bóle i kłucie w prawym boku tłumaczył zablokowanym kamyczkiem w moczowodzie. I tak wmawiał mi przez 1,5 tyogdnia faszerując ketonalem. Brawo! Tak wyglądało leczenie o ile można to tak nazwaćPazdziern ik 2011 - kłucie w prawym dolnym boku zaczęło się nasilać. Doszły fatalne bóle brzucha oraz gorączka. Lekarz rodzinny leczył mnie znów na "zdrowe nerki" itp itd. W końcu ginekolog wymyslil guza jajnika... Listopad 2011 - trafiłam na oddział ginekologiczny i stól operacyjny do wyciecia guza jajnika 4cm/3,5cm. I UWAGA! W trakcie operacji niespodzianka.. "plastron" naciek okołowyrostkowy , ograniczone zapalenie otrzewnej. Lekarze po operacji nie raczyli poinformowac mnie o swoim błedzie, bo nic się przecież wg nich nie stało. Z tą diagnozą lerzałam dalej na ginekologii faszerowali mnie antybiotykami. Tyle. Aha operacja niepotrzebna ponieważ nacieków się nie usuwa więc zostałam pocięta tak po prostu. DLa przestrogi. Nie ufajcie lekarzom i ich ignorowaniu zdrowia, walczcie o zdrowie i o swoje prawa.
Magda
biegiem do lekarza, bo pasa wezmę
Agata
Rok temu bylam w szpitalu na ból brzucha po prawej stronie pod pępkiem.Każdy podejrzewał wyrostek jednak chirurg mnie zbadał i powiedzał że to nie jest wyrostek. Kazali mi zrobić badania moczu zrobilam i też nic nie wskazywały. Dali mi leki i mi przeszło do wczoraj. Wczoraj znów mnie zaczął boleć brzuch w tym samym miejscu to nie jest mocny ból tylko lekki ,ale mam objawy bo moj tata mial wyrostek i moja siostra a to jest chyba rodzinne.Więc te bóle nie są mocne jak chodze to je odczuwam i teraz mnie noga prawa w udzie boli i nie wiem co jest .Czasami po wydaleniu moczu mnie silnie zaczyna boleć brzuch ten ból trwa z 5 minut przy nim nie mogę się wyprostować tylko chodze skulona .Czasami robi mi sie też niedobrze .Miał ktoś takie przypadki?
dziubek
moj 5 letni synek dopiero wyszedl ze szpitala po 5 dniach mieszkamy w uk wiec lekaze na pocztaku mysleli ze to zaparcie bo objawy mnial nie typowe najpierw dostal biegunki przez jeden dzien mnial a dopiero nastepnego dnia goraczka i dopiero pod wieczur bol brzucha w poniedzialek mu nie przeszlo to pojechalsmy do szpitala chcieli go cofnoc bo mysleli ze nie moze sie wyproznic ale im powiedzielismy ze normalnie sie wypruznia i mnial biegunke. we wtorek zostal operowany ma 5 szwow na brzuszku i dzien po operacja dostal biegunki na szczescie dali mu leki i mu przeszla i jest juz w domu
Dagmara
czesc, moge cos powiedziec na ten temat:-)jestem w uk. i leze w szpitalu, mialam wyciety wyrostek. Wszystko zaczelo sie w piatek wieczorem dostalam boli brucha myslalam ze to jajniki poniewaz w srode zakladlam pewien krazek antykoncepcyjny , zjadlam przeciwbolowki i poszlam spac ok. 10. O 1 w nocy obudzil mnie straszny bol i wymioty,wymioto walam cala noc, o 6 rano poszlam do pracy,myslalam ze przejdzie,ale sie mylilam, bol i wymioty sie nasilily. Okolo godiny 10 przyjechalo pomnie pogotowie. Lezalam na obserwacji od soboty rana do niedzieli godz 17 nieroili nic po za kroplowka i innymi lekami. Po 17 dostalam strasznego ataku i zabrali mniena sale operacyjna, uspili mnie i wprowadzili 3 kamerki w moj brzuch, wycieli,przebud zilam sie okolo 21. Dzis jest poniedzialek, od rana mam problemy, goraczka,duszno sci,krwawienie z macicy, straszny bol brzucha,pieczen ie w przelyku. Od piatku dzisiaj dali mi sie napic i zjesc.Jesliwszystko bedzie dobrze jutro wyjde do domu;-)to bylo dla mnie straszne przezycie, w obcym kraju,innyjezyk , ja jestem tu 4 miesiace!zycze wszystkim powodzenia. ps. mysle ze w polsce to sie troszke inaczej odbywa, jest jedno naciecie a nie 3!
Magda
Idź do fryzjera. A tak serio, uzyj mózgu i idź do lekarza i to szybko.
monikaaaaaaaaaaaa
wczoraj rano obudziłam sie wszystko mnie bolało ale poszłam do szkoły ale dziś już bolało mnie w prawym rogu na wysokości pempka nie wiem co mam zrobić pomocy monika lat 14
CR7
To nic nie boli,podczas operacji nic sie nie czuje:-)tylko po zabiegu.. jest sie bardzo słabym i jest ciezko wstac z lozka poniewaz bardzo ciągna szwy ktore wam zdejmuja po 7 dniach od operacji.Ja sie bardziej przejmowałem zdjęciem tych szwow ale przetrwalem 8) Tak wiec nie ma czego sie bać jest to tylko mało przyjemne doświadczenie :-) (ja i tak mialem najgorzej:D bo operacje mialem 2 dni przed swiętami,wiec musialem sie wyrzec wszelkich smakolykow :D < 5 dni spedzicie w szpitalu po takim zabiegu>
Igulek
Moja przygoda z wycieciem wyrostka zaczela sie na 2 dzien po sylwestrze. Wydawalo mi sie ze sie zatrułam bo zaraz po kolacji zacza mnie bolec mocno zoladek i bol sie nasilal i zacza mnie bolec caly brzuch i bralo mnie na wymioty ale nie moglam zwymiotowac. Podejrzewalam grype żoładkowa. Postanowilam sobie ulzyc, zmuszajac sie. W koncu doszlo do tego ze zrywalo mnie na wymioty co godzine ale nic sie nie dzialo. Juz nad ranem wymiotowalam zołcią. Postanowilam cos zjesc ale nic mi nie smakowało. Bol ulokowal sie glownie w po prawej stronie brzucha. Z ciekawosci zaczelam szukac rozwiazania w internecie i wyczytalam ze z moimi objawami powinnam isc do lekarza. Przyjeli mnie odrazu i zaraz wezwali karetke zeby z kliniki przewiezli mnie na ostry dyzur. Niemiłe pielegniarki zrobily mi mase badan: EKG, USG, badanie ginekologiczne, przez odbyt, pobrano mi krew (przez caly pobyt w szpitalu 5 razy), zrobili mi 2 zastrzyki w tylek, mialam 2 werflony w rekach. O 14 bylam w szpitalu o 17 juz mnie polozyli na lozku i mialam czekac na operacje. Ból sie ciagle nasilal. Przy moim łozku czuwała moja przyjaciolka ktora o 19 wyslalam zeby sie zapytala co dalej i jesli mam dluzej czekac to niech dadza mi jakiekolwiek znieczulenie. Okazalo sie ze o mnie zapomnieli. Zaraz przyjechał po mnie pielegniarz i przewiozl mnie na wozku inwalidzkim do dzialu operacyjnego. Tam musialam sie przebrac w pidzame. Zrobiono mi kolejne badania, zadano mi milon pytan, w koncu dostalam znieczulenie (w tylek) i tak zeszlo do 23. O tej godzinie dali mi jakiegos niebieskiego proszka, kazali rozebrac sie do naga i zawiezli mnie na sale operacyjną. Poczulam sie prawie jak w zalosnie spolszczonej wersji doktora Hausa. Tam kazali mi przeniesc sie na stol operacyjny, zakryli mnie niebieskim przescieradlem i zaraz dali mi maske z tlenem i kazali gleboko oddychac, do werflonu wstrzykneli mi srodek znieczulajaco usypiajacy. Ostatnia rzecz ktora pamietam to rozmazujacy sie obraz gapiacych sie na mnie lekarzy w maskach. Bylo juz po wszystkim o 3 rano. Operacja trwala godzine. Jak zaczelam rozmawiac to zawiezli mnie spowrotem do pokoju gdzie dostawalam kroplowke po kroplowce. Nic do jedzenia. W szpitalu bylam od wtorku do piatku. Najgorszy byl dren w brzuchu ktory tkwil we mnie na ponad 20 cm. Przy wyciaganiu troche boli i ciagnie. Mam 2 rany. Jedna po tej rurce a druga po wyrostku (9 szwow) - operacje mialam robiona metoda klasyczna. Jedzenie zaczelam dostawac w srode (kleik i gorzka herbate). Teraz jestem w domu. Mam jeszcze problemy ze wstawaniem , siadaniem, smianiem sie, kaszleniem, kichaniem bo napinaja sie miesnie. Musze brac antybiotyki co 12 godzin i stosowac diete lekko strawna. (Jem kasze manna, gotowanego kurczaka, gotowana marchew, herbatniki, biszkopty, ciemny chleb, bialy ser, miod, pije mleko, herbatę, wode). Za 5 dni mam sie pojawic w szpitalu na kontrole rany i zdjecie kilku szwow.
...
To wszystko działo się pare miesięcy temu. cały dzień bolał mnie brzuch. nie mogłam chodzić, bolało gdy się poruszałam. mama uważała że to może być jakies zatrucie i minie. mnie jednak cały czas bolało. tabletki nic nie dawały. Na drugi dzień z rana pojechałam na pogotowie przyjęli mnie. parę godzin później byłam już na stole. okazało się że to był wyrostek. było to poważne zapalenie. Więc jeśli ktoś z was ma ból w okolicach prawego biodra, wysoką temp.i wymiotuje to dla własnego bezpieczeństwa zwróć się do lekarza. Choć mam naście lat każdemu może to się zdarzyć. Pozdrawiam :-)
Magda
I teraz jestem spokojna. Zwsze boję się, że ludzie szukając odpowiedzi tu, a nie u lekarza ryzykuja życiem.
lena
Czasem porozmawiać z kimś kto przechodził km samo. Byłam dziś u chirurga i powiedział że te moje objawy to zupełnie normalne. Wszystko dobrze się goi i nie ma powodów do obaw:-)
Magda
Na szczęście nie, ale wkurza mnie, gdy szukacie pomocy nie tam gdzie trzeba, zwłaszcza przy groźnych objawach. Szkoda czasu!
lena
Miałas coś podobnego? Czy to znaczy że to coŚ POWAŻNEGO?
Magda
idź do chirurga i to szybko do cholery!!!!
lena
Ja miałam 5 dni temu wycinany wyrostek. Dwa dni po zabiegu (laparoskopowo) wyszłam do domu wtedy czułam się dobrze i nic mi nie bolało. Lecz od wczoraj strasznie boli mnie głowa mam lekkie nudności i takie dziwne uczucie jak by coś siedziało w pępku:sad: czy ktoś z was miał podobne objawy,czy to normalne ?
Olusqa
Nudności mam od jakiegoś miesiąca, wstręt do jedzenia również, w ciąży nie jestem, puls mam praktycznie non-stop podwyższony nie zwgl na wysiłek tylko ot tak po prostu. W trakcie miesiączki złapał mnie nagły bardzo silny ból, jakby ukłucie wielką igłą w podbrzusze, nad biodrem z prawej strony, nie mogę kasłać bo ból się wtedy nasila, w pierwszym momencie nie mogłam się w ogóle ruszyć. Ciężko złapać oddech, bo jeśli wywołuję jakikolwiek ruch akurat tego miejsca to ból się nasila. Proszę o pomoc
Mgda
Przeczytaj mój wcześniejszy apel do Adama i śmigaj do doktora.
manuelka.
Od kilku dni czuje dziwne klócie w prawej czesci brzuszka.:sad: Wczoraj w nocy nie moglam spac z bólu,wymio towałam i mialam podwyższoną temperature..dzisiaj pojechalam do lekarza i tu nic..Lekaarka przepisala mi tylko tabletki przeciw bolowe..zadnego USG,nic..Czy to normalne.? Czy powinnam isc z tym do chirurga,? Bo strasznie mnie boli.:sad:
milena
miałam ostre zapalenie wyrostka, po trzech dniach kolejna operacja bo zrobił mi się ropień w zatoce duglassa, ubłagałam lekarza żeby nie robił mi kolejnego nacięcia i polecał mi po starym szfie przedłużając go troszeczke , na zdjęciu szfów lekarz powiedziała że musiało byc mu strasznie ciezko z tej wysoości wyczyścic ropien, teraz nad blizną mam opuchnięte miejsce bez czucia dodam tylko ze mialam bardzo szczuply umiesniony brzuch ,teraz znieksztalcony, miesnie z prawej strony zwiotczale nad blizna odklada sie tluszcz mój brzuch wyglada okropnie!!!!!! i jeszcze zrobiła m się torbiel krwotoczna na prawym jajniku najprawdopodobn iej od drenu !!!!jestem 3 miesiace po operacji a caly czas czuje ciagniecie w okolicy miedncy!! blizna okropna pod ną jeszcze jedna od drenu, brzuch bialy bo po operacji przez pół roku nie mozna sie opalać!! i kto powiedział że wyrostek to pikus?
Magda
o sumieniu gadam z księdzem, o facetach z koleżankami, o planach życiowych z mężem, o problemach zdrowotnych z lekarzem i uważam, że to norma.
kasia
cos taka zdziwiona ty nigdy nie radzisz sie w necie o rade ale madra
Magda
czyście wszyscy zdurnieli? Net ma wam zastąpić lekarza? Wyzdychacie.
kasia
dlaczego 2 dni po operacji zapalenia woreczka robaczkowego niektore szwy popekaly czy to cos powaznego
Magda
A komu, jeśli nie rodzicom masz zaufać? Obcym w necie? Kochanie biegnij do mamy. Nikogo bardziej godnego zaufania nigdy nie znajdziesz!!!
Ewelina
Przez 4 dni bolał mnie brzuch z prawej strony na dole, potem przestało i po 2 dniach znowu tak przez 2 dni. A jak byłam na pizzy z rodzicami to mi się zrobiło bardzo niedobrze i prawie zwymiotowałam. Czy to może być zapalenie wyrostka? I czy mam o tym powiedzieć mamie ? Bardzo boję się jej reakcji, sama nie wiem dlaczego ;(
monika
witam we wtorek miałam operacje wyrostka dziś już mamy piątek a ja mam nadal silne bule brzucha może mi powiecie czy to tak musi być :cry:
niunia
w poniedzialek mialam operacje wyrostka i jak narazie wszystko jest dobrze.. moje objawy to byly 3 dniowe bole brzucha po prawej stronie , dochodzilo do tego ze nie moglam oddychac i naet kaszlnac czy kichnac, dlatego jak takie bole bedziecie mieli od razu do szpitala, bo to nie sa zarty pamietajcie ze on moze w kazdej chwili wybuchnac !!!!!!!!
Bea
Ludzie, czytam te pytania i jestem przerażona Waszym lekceważeniem sytuacji, jakie opisujecie. Zapalenie wyrostka nie zawsze daje objawy typowe, chorzy i - co gorsza niektórzy lekarze - to lekceważą, a jak "zapalony" wyrostek pęka, i ropa się rozlewa po jamie brzusznej, to tylko kilka procent ludzi daje się z zapalenia otrzewnej wyciągnąć - pozostali UMIERAJĄ, naprawdę umierają! Jeśli boli w prawym dole biodrowym, jest wysokie OB albo CRP, i jest podwyższona temperatura - to nawet jak USG nie daje jasnych wskazań DOMAGAJCIE SIĘ INTERWENCJI CHIRURGA, bo lepiej, żeby otworzył jamę brzuszną na próżno, niż za późno!Mnie jednego dnia odesłali w szpitalu, z kwitem, że nie ma wskazań do zabiegu chirurgicznego, a na drugi dzień, po interwencji znajomego lekarza i badaniu lepszym aparatem USG - panika, i operacja w trybie ratowania życia, bo miałam dojrzały ropień w ścianie jelita. Objawy wskazywały wyrostek, a to była promienica. Operacja, i dwa miesiące w szpitalu - ale żyję, i jestem już zdrowa. Czego i Wam życzę.
Magda
Jeśli to trwa już tak długo, to może być nie wyrostek a zapalenie jajnika, bądź przetrwałe ciałko żółte.
jaga
ale jak dotykam tam to nic nie boli , tylko w jednym miejscu . jak chodzę ból nasila się . nie odczuwam żadnego kłucia . i czuję jakby coś w tym prawym dolnym rogu coś siedziało . mama wie o wszystkim . nie mogę pójść do lekarza , ponieważ jestem w niemczech . chyba , że tu mnie przyjmą , albo zjadę wcześnie do domu . dodam jeszcze , że ból występował już wcześniej jakoś ok 2 lat temu zaczęło mnie pobolewać , nie codziennie tylko co parę miesięcy i to tylko na jeden dzien , także nie przejmowałam sie tym za bardzo . teraz boli mnie cały czas ....
Magda
I to szybko!!!
jaga
a i gorączka wynosiła ok 40 stopni
jaga
od dwóch dni boli mnie w prawym dolnym rogu , ból nasila się podczas chodzenia , wczoraj miałam gorączkę jem bardzo mało , nawet nie nie zjadłam obiadu . mam 15 i strasznie się boję , czy muszę iść do lekarza . proszę o odpowiedz.
K
Chcialam dodac ze goraczka nie w sobote wieczorem chwcila tak nagle ale jeszcze nie bolal mnie brzuch i we wtorek rano poszlam do lekarki i stwierdzila ze to wyrostek no i dorazu karetka pojechalam chodz az tak mniee nei bolalo moglam normalnie chodzic i wogole jakby mi nic nie bylo
K
Wczoraj wrociłam jestem 5 dzien po wycieciu i zkazdym dniem juz lepiej chodze i tak nie boli w szpitalu lezalam niecale wsumie 4 dni bo we wtorek wieczorem mialam wycinany wrostek robaczkowy a wczoraj mnie wypisali juz męczarnia tylko byla jeslichodzi o jedzenie zoladek bardzo bolal zgłodu teraz juz moge jesc normalnie tzn tyle ile moj brzuch wytrzyma i tylko lekka zywnosc mozna jesc przez miesiac dieta lekka potem juz normalnie jutro juz sie wybieram na spacer bo lekarze zalecili duzo chodzenia ale bez przesady oszczedzac sie i tak trzeba
i jeszcze dodam ja też nie wymiotowałem ale jak już jechałem do szpitala miałem ponad 37 stopni gorączki więc nie ma na co czekać bo może być za późno ! i ja byłem nadczo dlatego od raz po niedługim czasie miałem operację
no to tak : właśnie 3 dni temu wycieli mi wyrostek a zaczęło się to 4 dni temu w nocy złapał mnie straszny ból brzucha myślałem że to brzuch tabletka i spać. Wstałem rano i dalej bolało coraz gorzej ale już nie cały tylko z prawej str położyłem się i chciałem zgiąć prawą nogę bo podobno tak się sprawdza no i nie mogłem bo strasznie bolało i pojechałem do szpitala po paru godz już operacja,która trwała 41 min dokładnie 5 szwów zasnąłem i nie ma się czego bać :-) jedne co było krępujące to golenie przez pielęgniarki włosów na genitaliach :-) ale po za tym to 3 kroplówki przed 4 po i 2 dni w szpitalu po operacji i do domu :-) teraz mnie tylko trochę boli ale lepiej iść niż później dużo dużo dłużej tam leżej jak ten wyrostek pęknie :-)
Magda
Idź koniecznie, a w przyszłości popracuj nad ortografią.
Agata
w październiku byłam w szpitalu z podejrzeniem wyrostka ale po 3 dniach nie wysłali z niezytem potem w czerwcu miałam nawrut i wczoraj z nwu i bylam w szpitalu mam poczatek zapalenia wyrostka boli mnie noga i promienieje mi kazali mi isc na katrol mam iść?-Aga 14 lat :sad:
Magda
Ręce i nogi opadają. gdzie ty szukasz pomocy? Na co czekasz? Na perforacje???
AAAANIA
Witam! Dziś koło 10 zaczął mnie boleć brzuch. Boli w dolnej prawej części brzucha, najbardziej gdy dotykam. Nie wymiotuje ani mnie nie mdli i mogę normalnie jeść. Czy ktoś też miał podobne objawy??? Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.
Juliaa ;-
Wycięcie wyrosta nie boli bo usypiaja cie poprzez narkoze a oni ci go wycinaja wiem bo ja miałamm :-)
Magda
Internet nie jest miejscem do diagnozowania, ani tym bardziej do ustalania leczenia, wszak nie jesteśmy lekarzami. Zwróć się ze swoim problemem do lekarza - i mądrzej i bezpieczniej.
adrianna
Witam 8 kwietnia 2011 opisalam objawy jakie mnie zaniepokojily i nadal rodzica nic nie powiedzialam bo goraczka itp ustaly tylko co jakis czas kuje i to nawet mocno w prawej stronie lekko nad biodrem i nie wiem co to moze byc. Prosze nich ktos mi pomoze i powie mi co to jest bo mowilam mamie ze mnie cos tak kloje i ona wogule to zignorowala i zgory dziekuje ze ktos mi moze pomuc. :|
Magda
Dziewczyny nie ma co czekać - idźcie do lekarza. I to szybko.
klaudia
takie bóle miewam nie od wczoraj ani nie od 2lat...znaczenie dłużej..mówiłam mamie nie raz że takie mam bóle ale ona niewiedziała co mi poradzić i dawała mi nospe lub myślała ze to zwykłe bole menstuacyjne..
klaudia
..mam wrażenie że kiedy mnie tak boli nie moge sie ruszać, ani kaszleć czy cokolwiek...najlepsza pozycja w momecie bolu jest leżenie z podkurczonymi nogami...najlepiej w ogóle jak nie musze chodzić a jak chodze to tez jakby podkulona bo jak sie prostuje to mnie strasznie boli..dlatego jeśli mam możliwość leżeć to robie tak czesto jak tylko moge...
klaudia
..w trakcie kiedy mam miesiączkę zawsze odczuwam dziwny i straszny ból w prawym podżebrzu,tak jakby bolał mnie jajnik ale nie do końca..przy jednoczesnym bolu żoładka..i zwijam sie z bólu...takie ataki mam przeważnie kiedy mam oddać mocz lub po...czasami nie mogę sie załatwić bo mam wrażenie jakby jajnik lub coś takiego miało pęknąć...ból jest naprawde trudny do opisania tak jakby ktoś mi wkręcał śrubę czy coś...rzadziej jednak odczuwam promieniowanie do kończyny..często też jest mi bardzo gorąco przy jednoczesnym odczuwaniu chłodu...mam dreszcze...ale napewnio to niejest też zapalenie pęcherza bo kiedyś coprawda miałam i wiem jakie sa dolegliwości..także to napewno nie to...z czasem jest coraz to gorzej, mocniej boli i obawiam sie jakby miało coś tam pęknąć jak się nie tak rusze..już nie raz tłumaczyłam lekarzom żę mam takie bule ale raczej oni mnie źle rozumieli...miałam robiona endoskopie w kierunku wrzodów żołądka czy dwunastnicy ze względu na sytuacje mojej mamy czy babci które zmagały sie z wrzodami...ale na sczescie ja ich nie mam wiec wysłali mnie do urologa i wykryto kamienie na nerkach,co sie bardzo zadziwiłam bo bardzo dbam o to co jem i pije..jednak myśle dalej że to nie zosta lo wykryte to o co mi chodzi...A do ginekologa chodzę dość często ze względu na przypisywane mi środki antykoncepcyjne ...a przyokazji mam robione co jakiś czas usg,cytologie...wykryto u mnie mała nadżerke ale nieszkodliwa...co to może być?ja podejrzewam ze to wyrostek...bo mam takie same objawy...czuje takżę takie kłucie w okolicy podbrzusza..jutro chce iść na badania do szpitala w tym kierunku...
Magda
Obudź się i czytaj wcześniejsze wpisy. Czy zęby myjesz też za pośrednictwem netu? Użyj mózgu...
budzik
Dzisiaj rano rozbolał mnie cały brzuch a teraz tylko boli z prawej strony i chce mi się wymiotować ale nie mogę czy to może być wyrostek???
Magda
Na co czekasz? Aż pęknie wyrostek? Masz czas. czekaj...
agata
od 2 dni boli mnie brzuch nie wymiotuje lekasz mówi że to wyrostek a ja niewiem co mam robić?:cry::cry::cry: :cry:
kaska
Operacje miałam we wtorek.Wczoraj wróciłam do domu.abaóle dostałam w sobote ale myslałam że miesiączka mi sie zbliża.Ale w niedziele nie przeszły pomimo że wzięłam 3 tabletki przeciwbólowe.no i we wtorek odwiezli mnie na szpital gdzie zostałam przyjęta na oddział i o 1 po południu poszłam na stół.jestem juz w domu dzięki Bogu ale mam lekkie przeziębienie i przy każdym kaszlu czuje jakby mnie rozrywało w środku:sad:Jesl i macie jakies sposoby na ten ból podczas kaszlu pomóżcie prosze.
Ila
Ja wlasnie po operacji, wczesniej mialam objawy wzdecia nawet przypisywalam bol jelit albo jakies gazy, potem myslalam ze moze cos ze sprawami kobiecymi, bolaly nawet plecy, cos jak nerki. W pracy dostalam ostry bol po prawej stronie, kiedy zajechalam na ostry dyzur juz nic mnie nie bolalo ale lekarz sprawdzil i poszlam na zabieg. Jak przycisnol prawy bok i kuscil myslalam ze sie zwine. Mialam objawy braku apetytu rowniez. Eh zwlekalam z tym 3 lata bo zawsze mslalm ze to przejdzie. Bolalo mnie rowniez kiedy sie czyms przejmowalam. Lepiej szybko isc do lekarza. Jak dobrze ze mamy lekarzy i trzeba im dziekowac. Ja juz po wszystkim teraz czekam na zdjecie szwów. Pozdrawiam :-)
Magda
Może.... nie pytaj na forum, a zapytaj lekarza?????
Patrycja
Mam bóle brzucha na samym dole po prawej stronie, czy to może oznaczać wyrostek. ? ;o
Magda
Chłopie idź ty do lekarza, nie masz chyba nadziei, że ktoś tu postawi ci diagnozę i jeszcze zoperuje wyrostek. Opanuj sie lekko!
Emil
Jeżeli chodzi o zawroty głowy to mam tylko w godzinach od 23 do 01, ale pewnie spowodowane przemęczeniem, ponieważ śpię tylko 5 godzin do 6 max.
Emil
witam, miesiąc temu bolało mnie w pachwinie przez tydzień. Bóle "kucia ustąpiły" Teraz tydzień temu znowu zaczęło się w okolicy pepka i mam jakieś dziwne zgrubienia na mięśniach. Czasami boli mnie wątroba jak byle co zjem. Nogę podwiniętą jak mam mnie nie boli. Apetyt normalnie. W lutym miałem operacje na rękę i miałem 9800 białka we krwi. Podobno przy 9000 wycinają wyrostek. I mam pytanie czy to wyrostek ?
Magda
Kogo ty pytasz? Spytaj lekarza leczącego siostrę. Na co czekasz???
carea
moją siostrę od poniedzialku bolał brzuch. potem (tj. sroda-czwartek) było lepiej i nawet poszła do szkoly. jednak od piatku wieczor bardzo sie zle czula i straciła apetyt. niedawno pojechala na pogotowie i nie moge z nia nawiazac kontaktu. czy mojej siostrze dolega cos powaznego?
AGA
Witam,jestem po usunięci wyrostka robaczkowego. Najpierw bolał mnie brzuch w okolicy pępka potem dostałam gorączki 39 stopni i bolały mnie nogi ,ręce i głowa. W trzecim dniu ból miałam tylko w miejscu gdzie znajduje się wyrostek.i było mi niedobrze.W szpitalu szybko zrobiono mi zabieg .W czwartym dniu wypisano mnie do domu. Teraz trochę się oszczędzam.
Magda
Idź do lekarza!
Kamila
od wczoraj mam bóle podbrzusza, kręci mi się w głowie i jest mi niedobrze, ale nie wymiotuje. Nie wiem co mam robić .
Magda
Człowieku, chcesz się leczyć w internecie? To grozi kalectwem lub śmiercią. Śmigaj chłopie do gastroenterolog a, niech ci tę taśmę usunie gastroskopem, bo jak pójdzie w jelita, może doprowadzić do niedrożności. Przecież to proste jak wąż boa po śmierci!.
adam
Trochę głupia sprawa, bo wczoraj przez przypadek połknąłem kawałek taśmy klejącej która trzymałem w ustach gdy kleiłem paczkę. Ta taśma najpierw przykleiła mi sie do gardła i przy próbie odkrztuszenia wpadła dalej. Taśma była dość sztywna i na pewno się nie rozpuści.Potem czułem jak tkwi tuż za krtanią w przełyku.Troche sie obawiam czy o obce ciało uda sie wydalić czy nie.Czy ktoś wie około po jakim czasie od połknięcia ciała obcego dochodzi do bólów wyrostka ?Co robić ???
kaśka
Dokładnie, ngły ból brzuch powinien byc od razu skonsultowany. Wczoraj mamę zaczął bolec brzuch, wieczorem była już po zabiegu. Badało ją również 3 lekarzy i myślę że do końca nie byli przekonani czy to wysrostek czy nie. Nie było ani gorączki ani wymiotów.Jedno jest smutne, wiadomo ze na usg nie wyjdzie czy to zapalenie wyrostka czy nie, ale na tomografie takie coś widac. W naszym pięknym kraju taniej jest człowieka pokroic niż dokładnie zbadać, ani nie myslę ile brzuchów zostało niepotrzebie otwartych.
A
Napisze wam swoją chistorię,zacze ło się nie typowo w sobote byłam na weselu a nad ranem po zabawie dostałam okropne bóle całego brzucha to była masakra wyłam z bólu,ale myślałam,że to zatrucie brałam krople żołądkowe i nic i tak chodziłam cały tydzień leczyłam się na wątrobe była pewna że to z przejedzenia ale niestety nie w piątek dostałąm już prawie 40 stopni gorączki i do szpitala i co okazało sie ostre zapalenie wyrostka robaczkowego i odrazu na stół leżałam 11 dni dlatego że wyrostek był bardzo duży i cieli mnie po całości a nie laparoskopowo,d la mnie to było straszne przeżycie teraz powoli dochodze do siebie NIE LEKSEWAŻCIE TEGO pozdrawiam
Kinga, 13 lat
Nie lekceważcie tak jak ja to zrobiłam objawów. Idźcie do lekarza i to sprawdźcie. Mniej się nacierpicie i nie doprowadzicie do komplikacji itd. Pozdrawiam. :-)
Kinga, 13 lat
Wczoraj, po tygodniu, wróciłam ze szpitala po wycięciu rozlanego wyrostka. Objawy były naprawdę dziwne, nikt nie przypuszczał, że to może być to. Bolał mnie tylko brzuch i miałam małą gorączkę - tyle. Miałam 6 szwów, teraz rana się ładnie goi. Czuję się dobrze, chociaż nadal boli, gdy chodzę i się mocno prostuję. :-)
karolinaa.
od piątku boli mnie w prawym boku ,wczoraj byłam w szpitalu i powiedzieli mi ze to raczej nie wyrostek..dostałam zaszczyk jest mi troche lepiej ale co mam robić???POMOCY!!
majka
we wtorek około godz.16 rozbolał mnie brzuch z góry i zaczęło mnie jakby to piec miałam takie pieczenie nie dałam rady chodzić to były skurcze takie bolesne i pieczące i po jakimś czasie zaczęłam wymiotować wymioty się nasiliły ale nie miałam już czym wymiotować.wzięłam tabletkę przeciwbólową i jakby trochę ustały te bóle.ale nie na długo około godz.22 wzięłam tabletkę no-spa,trochę mi ulżyło i jakoś przespałam tę noc,chociaż nie było to łatwo-bo spać mogłam tylko na wspak na plecach ,jak chciałam się przewrócić na jeden bok czy na drugi ból od razu się nasilał.wczoraj już nie miałam takich bóli u góry brzuchu tylko po prawej stronie jakby to nazwać pod łopatką ale jak dotykałam swego brzucha najbardziej bolało mnie to i kuło w dolnej części brzucha jak tylko coś zjadłam to i po chwili zwymiotowałam nawet po papierosie zwymiotowałam (nie-nie jestem w ciąży)ale jakoś przeżyłam.dzisiaj mam lekkie bóle z prawej strony a szczególnie jak chdzę jeszcze nic nie jadłam bo na samą myśl robi mi się nie dobrze. nie wiem co to może być.proszę odpiszcie mi.
:-
Mam 15 lat i od wczoraj boli mnie brzuch a wczesniej nie mniewalam takich problemow. caly czas mdli mnie,nie chce mi sie jesc i do tego musze czesto chodzic do ubikacji bo mam biegunke i wzdecia. Czasami kuje mnie w lewej a czasami w prawej stronie i caly czas mnie dusi na czy pod brzuchem. Wczoraj mialam goraczke ponad 38 stopni C. Nie chce niepokoic rodzicowo tym bo nie wiem czy to zwykle zatrucie czy moze to objawy wyrostka . Pomocy. :-(
karolina
Mam bóle na wysokóści pępka , najbardziej boli gdy się ruszam . Bardzo boję się iść do lekarza. Czy te objawy muszą być objawami wyrostka? :sad::sad::sad: :sad::sad::sad: :sad::sad:
mirek
witam mam pytanie wczoraj moj chrzesniak byl operowany siostra mowi ze mial wylany wyrostek czy cos mu zagraza on ma dopiero niecale cztery latka
Paula
Maćku wydaje mi się, że zapalenie wyrostka nie jest dziedziczne, bo ja miałam zapalenie mimo, iz nikt w rodzinie wcześniej nie miał. Pozatym nie mam pojęcia od czego robi się zapalenie, bo ja nic nadzwyczajnego nie zrobiłam aż nagle dostałam boleści i się okazało, że to wyrostek :cry: Na szczęście po operacji wszystko jest ok a ja mam już spokój :-)
Maciek
Witajcie, czy ktoś z Was wie od czego można dostać zapalenia wyrostka robaczkowego, może jest to genetyczne ? Odpowiedzcie, proszę.
;
Boli mnie w prawym dolnym rogu i boje sie i wstydze powiedziec o tym tacie a mame stracilam ponad rok temu..;( Czy to moze byc wyrostek? Mam 15 lat i nie wiem co robic..;( Pomocy!;(
niusia
Moi drodzy jestem zdruzgotana...i postanowiłam napisać nie po to by przestraszyć, ale poinformować o tragicznym przypadku kolegi. Otóż miewał silne bóle brzucha, chodził do lekarza, on obdarowywał go tabletami, jednak wylądował w szpitalu co okazało się że to wyrostek, lekarze odłożyli operacje 2 dni po czym wyrostek się rozlał a nasz wspaniały kolega zmarł... miał 22 lata, wszystkich wstrząsnęła ta wiadomość, i dla Was prośba nie lekceważcie i warto aby ścigajć rzeźników polskich szpitali...
Artur
No i w końcu nie mam wyrostka Bardzo to boliale nic się nie bój dostaniesz 3 kroplówki :-):-);-):D
andrzej
męczyłem się z wyrostkiem 3 tygodnie -szpital odsyłał mnie 2 razy z potwornym bólem za 3 razem dostałem ostre zapalenie wyrostka i zapalenia otrzewnej jeśli bedzie boleć was z prawej strony brzucha będą wymioty nie dajcie się zbyć na izbie przyjęć w szpitalu jak było w moim przypadku jest to oznaka natychmiastowej interwencji chrurga życzę wam zdrowia w naszej chorej służbiezdrowia
xxx
Pewnego dnia zdrzemnelem sie w czasie dnia, gdy sie obudzilem poczulem okropny bol przez ktory nie moglem nawet chodzic. Poszedlem do lekarza i mialem robione badania moczu. Moj lekarz powiedzial mi ze nie moze to byc wyrostek, poniewaz wyniki byly dobre. Nie mialem wtedy zadnych mdlosci i moglem normalnie jesc. Ostanio ten bol znow powrocil ale troche slabszy. Co mi radzicie znow zrobic badania moczu czy sie skonsultowac odrazu z lekarzem???
daga
Mimo ,że objawów jest sporo , uczulam kobiety,że objawy wyrostka u nas mogą sugerować problemy typowo ginekologiczne -kilka dni przed wylaniem wyrostka - czułam lekkie kłucie koło jajników , dwie wizyty u ginekologa uspokoiły mnie.Żadnych bóli koło pępka i po prawej stronie. Dzień przed rozlaniem silny ból żołądka i typowe objawy zatrucia - wymioty, wstręt do jedzenia i picia. Po kilkunastu godzinach ból koło pępka , który w nocy ustał. Rano okropny nagły, przeraźliwy ból bardzo nisko ( na wysokości - dół łona ) nic po prawej stronie, raczej na środku i na samym dole- z tego powodu zostałam przyjęta na ginekologię - przez ok 12 godz po dwóch usg przez pochwę ( STWIERDZONO WYLEW KRWI LUB ROPY )i dwóch usg brzuchA , badaniu moczu i krwi - wykluczono tylko ciążę poza maciczną - a podejrzewali torbiel jajników , a właściwie pęknięcie torbieli... zasnęłam na sali ze świadomością możliwego usunięcia jajnika badź obu..:sad: A obudziłam się z obrzydliwym szwem od pępka 11cm w dół ale za to z jajnikami i bez wyrostka:-)
Tomek
Mam boleści wokół genitali dokładnie gdy dotkne się koło miednicyw prawej stronie odczuwam straszny ból cieżko mi się wyrpstować chodzę zgarbiony gdy się prostuje bardzo boli nie mam nudności jemnormalnie nie wymiotuję więc co to może być
Damian
Od jakiś 3 miesięcy od czasu do czasu boli mnie po prawej stronie brzucha, tam gdzie znajduje się wyrostek. Ból jest w miarę słaby, ale czasem boli i po 2 minuty, czy to może być zapalenie wyrostka? Dodam, iż czasem mam przy tym bólu wzdęcia.
patrycsia
od pewnego czasu Boli mnie brzuch w okolicach pepka i prawego biodra, z czasem jednak ból ustaje, niekiedy jest bardzo silny i wtedy kiedy się poryszam Nie wymiotuje jak na razie chociaż czasami mam mdłości i jest mi słabo. Przy tym dodyć często oddaje mocz i jest mi zimno i mam dreszcze. Miewam utrate apetytu i przez to tez schudłam 2 kg. Czy to może być wyrostek.?
Marta
Dziękuję:*
Remigiusz
Idź koniecznie do lekarza, ja dzisiaj wróciłem ze szpitala po wycięciu wyrostka. Niby nie miałem tak do końca typowych objawów, ale po operacji chirurg powiedział, że był ostry stan i zapalenie było ropne. Także nie zwlekaj. Albo jeżeli robiłaś na dniach morfologię krwi, to sprawdź poziom leukocytów (jeżeli jest wysoki, to może oznaczać już stan zapalny - ale nie musi). Wracaj do zdrowia. Pozdrawiam
niemamnicka
Najlepiej idź do lekarza, niech ci zrobi USG.
Marta
Od jakiegoś tygodnia jak nie dluzej czuje lekkie kłucie po prawej stronie brzucha promieniuje czasem w strone pępka, bardziej w dolnej, prawej stronie. Nasila się przy oddawaniu moczu, czasem kłuje podczas chodzenia, Ogólnie czuję jakby mi coś tam "leżało", nie wiem jak to inaczej określić. Nie wymiotuję, nie mam temperatury. Dodam, że mam 15 lat.Liczę, że mi pomożecie :-) Z góry dziękuję:*
niemamnicka
Witam. Wyrostek wycięli mi, gdy miałam 14 lat. Przed operacją często chorowałam na grypy żołądkowe, czasem wymiotowałam bez przyczyny, ale od kiedy nie mam już wyrostka przeszło mi. U mnie zapalenie wyglądało tak: na początku wymioty całą dobę i ogólny ból brzucha. Następnego dnia względna poprawa, aż nagle taki silny ból z prawej strony brzucha, że się nie mogłam wyprostować. Sama operacja nie jest taka straszna, nie ma co przesadzać. Usypiają cię i nic nie czujesz. Dopiero na drugi dzień czuć charakterystycz ny ból, takie "ściąganie", ale jak się rozchodzi to jest ok. Trzeba być dobrej myśli i chcieć wyzdrowieć, a naprawdę łatwiej wraca się do zdrowia. Po operacji oczywiście ścisła dieta i nie można się przemęczać. Słyszałam, że wyrostek często może właśnie promieniować i mogą boleć np.;nogi, a często zapalenie wyrostka spowodowane jest dojrzewaniem. Pozdrawiam :-)
Wercia
witam ja nie miałam żadnych objawów oprócz gorączki 40 stopni dzień wczesniej zdrętwiała mi noga tak że upadłam na ulicy nie wiem jakim cudem mój lekarz domyslił sie ze to może być wyrostek w szpitalu zrobili mi badania i ob wyszło fatalnie a ja żadnych bóli wymiotów ,,,zbadało mnie chyba 9 lekarzy i podejrzewam że usypiajac mnie nie do końca wiedzieli co mi jest na szczęście dla mnie nie mylili się to było ostre zapalenie wyrostka tydz w szpitalu i po "bólu"życze wszystkim zdrówka:-)
hani
:sad:witam.moj 4letni syn wczoraj mial podejrzenie wyrostka(pediat ra+chirurg)=skierow.do szpitala-tyle,ze syn nie dał sie nikomu dotknąc w okolicach całego brzucha.a poszłam z nim do przychodni dla spokojnosci,bo narzekał ,ze brzusio go boli.dodam,ze nie miał biegunki,goracz ki,wymiotów.Po godzinie poszłam z wolnej stopy do innego lekarza(na pogotowiu)-ten ponaciskał brzuch(zagadał fortelem małego)-nic nie stwierdził odnosnie wyrostka.Zero usg i wyników.u nas takich rzeczy sie nie robi przy normaln.wizytach...Wizja wieczoru i nocy=moj niepokój.Mały miał łaknienie.tylko 36.9 ,zero wymiotów i biegunki-wymyslił sobie ból brzuszka?wolniej chodzi.po drodze do szpitala miałam zaufanego prywatn.pediatre,ktory miał usg-zajechałam /spakowana juz do szpitala wrazie koniecznosci/-zbadał go,usg-mały był głodny-/dostał kanapke od doktora/-nic-dostałam recepte augumentin, nufroniz/żołte/,ambrosol i clemastin.Mały przespał noc wiec w domu /zawróciłam/, dzien minał spokojnie-teraz wiecz.temp.wzrosła do 37.8-i pojawiła sie biegunka,ale spi spok.poci sie-temp.nie rosnie - a ja czytam i pisze...Nie wiem co myslec o tym wszystkim,,,dia metralnie róznych diagnozach-nerwach-zaleznosci od lekarzy...:sad:
gabi.75
ja właśnie wczoraj wróciłam ze szpitala,w piątek rano pojechałam z moją 4miesięczną córeczką do szpitala na prześwietlenie i kiedy już miałyśmy wychodzić, podeszłam do pielęgniarki prosząc ją o tabletkę przeciwbólową. Nie dała mi nic tylko zabrała do swojej kanciapy, pomogła położyć się na kozetce i seria pytań. Zadzwoniła zaraz po lekarza, ból był taki, że myślałam że to żołądek, dopiero póżniej zaczęło boleć podbrzusze. Żadnych innych oznak nie miałam. w międzyczasie mąż przyjechał po malenstwo a mnie przetransportow ano (taxi) do drugiego szpitala. Wyrostek usunięto laparoskopem na drugi dzień a ja gdyby nie plasterki na brzuchu nie pamiętałabym już o tym. Nie lekceważcie objawów, gdybym była w domu to pewnie wzięłabym nospę i to wszystko. Dziękuję tym pielęgniarkom bo prawdopodobnie uratowały mi życie. Wolę nie myśleć o tym co by było gdyby...
Ada
Od 3 dni boli mnie po prawej stronie i nie jestem pewna czy to jest wyrostek bo ból jest kujący co jakiś czas .Czy to może być wyrostek czy jakaś przepuklin?
łukaszekkdggg
a ja właśnie siedze w wc bo przykleilem sie do sedesu i nie wiem co moge zrobic z tym o to zdarzeniem prosze o powazne komentarze. pomozcie mii hi hi !!!!!
joasia
od kilku dni boli mnie jakby zoladek, nadbrzusze... budze sie w nocy z bolem, wtedy klade sie na lewy bok i nogi podnosze do siebie i ide spowrotem spac, czuje rowniez potrzebe wymiotowania ale bez skutku... nie jestem pewna co to moze byc
AMALIA
Czy mogą być 2 wyrostki w 1 życiu???odpiedzcie proszę???
ef
przed wigilią bolał mnie brzuch po prawej stronie na dole, na drugi dzień jakby przeszło, rodzina mówiła że to może z przepracowania przed świętami. wczoraj znowu zaczął mnie boleć w tym miejscu ale tak leciutko, byłam na lodowisku i zaczęło boleć mocniej. dodam, że w nocy bolało mnie jakby pod pępkiem i promieniowało do nogi. Dzisiaj ból się utrzymuje w tym prawym, dolnym kwadrancie ale nie jest jakiś przeszywający czy mocny, po prostu czuję jakby tam coś było, mam apetyt i dobre samopoczucie, to coś tak jakby momentami ciągnie od pępka ale w prawą stronę. Przy ucisku nie boli, czasami przy zgięciu prawej nogi. Wyrostek?
Karolina
Cześć.ja wczoraj się obudziłam z strasznym bolę w okolicach pępka.. i miałam gorączke, biegunkę , i kaszel .. nie przestawało bolec.dzisiaj bolało mnie bardzo ;/pojechałam na Izbę Przyjęć, i tam lekarka zbadała mnie i powiedziała ze to lekki wyrostek.przepisała mi leki,wzięłam i ból trochę minął, ale nie do końca ...dala mi tez skierowanie na śpital w razie jak bolę nie mina albo się pogorszą ..Pozdrawiam :-)
Natalia
7 grudnia, złapała mnie kolka, która trwała chwile, nie była wywołana "normalnie" bo stałam praktycznie bez ruchu przez co najmniej 10 minut. Cały dzień ćmiło mnie w brzuchu, więc na drugi dzień poszłam do internisty. Badanie na ucisk wskazywało wyrostek, ale badania krwi- a najlepszym porządku, USG- wszystkie narządy w normie bez uchwytnych zmian. Więc sio do chirurga. U niego- analiza moczu- bez żadnych zastrzeżeń. dostałam skierowanie do szpitala, bo ból utrzymuje się do dnia dzisiejszego, więc mam mieć robioną laparoskopie i dopiero podczas zabiegu zobaczą co jest przyczyną tego uciążliwego bólu. Najprawdopodobn iej sprawcą jest wyrostek, ale nie zapalenie, tylko jakiś kamyczek w nim, albo o coś zachacza , albo się podwinął. W każdym bądź razie, trochę mi głupio było iść po raz kolejny na wizytę, skoro wszystkie wyniki badań miałam w porządku. Ale przypadki są różne i nie można bagatelizować żadnych objawów. I nie przejmujcie się, jak usłyszycie że chorujecie na "symulice przewlekłą", bo ze zdrowiem nie ma żartów!! Pozdrawiam
Darek
Podaję na przykładzie mojej żony.Zaczęło się w piątek po południu , lekki ból całego brzucha ,sobota to samo . W niedzielę po godzinie 10 rano pojechałem z żoną na pogotowie , na pogotowiu stwierdzili że to sprawy ginekologiczne i poszliśmy do Pani ginekolog , po badaniach Pani ginekolog stwierdziła lekko powiększony jajnik i przepisała antybiotyk , ale zastrzegła branie antybiotyku po konsultacji z chirurgiem .Kazała się udać jeszcze do chirurga czy to nie sprawa chirurgiczna ,zrobiliśmy jak nam kazano. Chirurg stwierdził że tu nic nie widzi , więc pojechaliśmy do domu.Po przyjściu z pracy ze zmiany popołudniowej żona mówi mi że ją bardzo boli cały brzuch , chciałem oczywiście jechać do szpitala , ale jak to kobiety weźmie procha i przejdzie.O godz: 0:30 żona dostała ataku bulu (bolał ją okropnie cały brzuch) wiła się z bulu. Więc szpital jeszcze raz badania ginekologiczne i później chirurg , prześwietlenia itd. Zwracam uwagę że bolał ją cały brzuch.Po konsultacji z drugim chirurgiem diagnoza zapalenie otrzewnej - szok i strach.W poniedziałek rano rozmawiałem z chirurgiem i powiedział że mogą to być sprawy ginekologiczne cysta czy coś innego , bo się okazało że żonę rano boli brzuch na dole i z lewej strony. Oczywiście zabieg chirurgiczny.Po zabiegu okazało się że był to wyrostek robaczkowy przyklejony lub przyrośnięty do jakiejś części ciała i to właśnie zrobiło zapalenie.Zabieg się powiódł żona wraca do zdrowia.
patryk
Myślę że mam wyrostek boli mnie brzuch w prawej stronie.jutro jadę do szpitala. i strasznie się boję zabiegu...Czy to coś boli w trakcie czy coś?? ile leży się w szpitalu??
ola
mnie od wczoraj boli brzuch ale wlewym dolnym rogu jak wstaje i skacze
pielegniarka
Prosze nie bójcie sie,badanie jest konieczne,ale nie zawsze konczy sie zabiegiem.Objawy;Prawy dół biodrowy- bolesność uciskowa i obrona mięśniowa.- bolesność przy oderwaniu ręki od powłok brzusznych po ucisku.- przeczulica W razie bólu nie bierzcie leków p/bólowych bo to zaciera obraz choroby,lepszy jest zimny okład i koniecznie badania;Badania laboratoryjne w zapaleniu wyrostka robaczkowego- liczba białych krwinek prawie zawsze przekracza 12 000 w mm3- zwiększa się odsetek młodych postaci białych krwinek- hematokryt może być lekko podwyższony- u około 20% chorych białkomocz- niekiedy w moczu obecność niewielkiej ilości czerwonych i/lub białych krwinek- zaczerwienienie skóry
marta
Od 1,5tyg odczowam ból brzucha najpierw cały mnie bolał brzuch,potem z lewej u dołu a teraz to juz tylko z prawej.Żle sie czuje ale mam ogromny apetyt na jedzenie.Mam takze przytym objawy okresu, piersi mam wielkie jak nigdy no i brzuch mnie na dole zaczoł bolec. Tak jakby 2w1 okres i wyrostek.A moze test ciążowy mam zrobić?????. Dzisiaj jestem umowiona do ginekoloa na badanie tego!!!:sad:
Cornelia
Od dwóch dni Miewam bule pomiędzy pepkiem a biodrem nie mogłam jeść ale dzis rano jak sie obudzilam wymiotowalam i miałam zawroty głowy teraz tez tak mam to bardzo boli jak siadam albo sie schyłek wgl cały czas pomocy!! mam jechać na pogotowie czy to wyrostek ??
wiecin
miałem częste bule brzucha po jakimś czasie przeniosły sie na prawy dolny punkt brzucha natychmiast poszperałem w internecie po przeczytaniu tego arykuło poszłem do szpitala w katowicach(mies zkam w TYCHACH) tam zostalem na opserwacji gdze po kilku godzinach miałem operacje po 6 dniach zostalem wypisany do domu teraz czuje sie dobrze ale jak chodze na dłurzsze spacery to boli przy chodzeniu mam 14 lat POZDRAWIAM
Vivi
Kilka lat temu dostalam ostrego zapalenia wyrostka,bol straszny i fatalne samopoczucie.Do tego po operacji mialam ropien w zatoce Douglasa wiec zalozono dren przez odbyt ale bakterie zaatakowaly ten dren wiec musiano mi naciac miesien posladkowy i zalozyc kolejny dren silikonowy-niesamowity bol przy codziennym plukaniu rany woda utleniona przez miesiac,lezakow anie w lozku przez kilka tygodni,ogolna masakra--ale nie dalam sie i bylam dzielna!Nie lekcewazcie niezidentyfikow anych bolow brzucha,lepiej dmuchac na zimne.
kasia
Witam wszystkich.Proszę o pomoc jeśli możliwe.Co pewien czas/ostatnio prawie codziennie/czuję miejscowy ból w prawej części podbrzusza,ból potem przeszywa nogę i wraca do podbrzusza po dłuższej chwili.Boję się i staram się nie myśleć ale to częściej się powtarza.Nie wiem czy to jajnik czy wyrostek,a może jeszcze coś innego??Mam dzieci i jakoś nie chcę na ochotnika iść do lekarza bo nie mam do nich zaufania/mieszkam w Anglii a tu lekarze pierwszego kontaktu są gorsi niż w Polsce :sad:
Ewelina
Boli mnie w prawym podbrzuszu, kilka razy dziennie chodzę do WC a na dodatek zaczyna mnie boleć kręgosłup i nie mogę jeździć na rowerze ,z ledwością siadam na krzesło. Lecz najtrudniej jest mi wstać z łóżka rano.. Czy to jest możliwe żebym miała wyrostek ??Pozdrawiam i proszę o odp.
Kasia
Akurat jestem na świeżo po wycięciu. Ja spędziłam w szpitalu 6 dni wliczając w to prawie całodzienną obserwację i pół dnia wypisowego.
Grzesiek
Mnie boli jurz pułtora tygodnia i chyba dzisiaj pojade do lekarza troche mam shize ze do szpitala pojade ile sie jest w szpitalu??? piszcie prosze :cry:
Sebastian
Przez 2 dni miałem silny ból brzucha w środkowym podbrzuszu,mdło ść i chciało mi się spać nie miałem biegunki 3 dni to wszystko mi przeszło wicie o co chodzi robiłem morfologie i mocz nic nie wykryło 4 dnia doktor rodzinny powiedział że to zwykła jelitówka ;/
Łukasz
Ja mialem zapalenie wyrostka robaczkowego i zarazem zapalenie otrzewnej ból brzucha jest nie do zniesienia nikomu nie życzę.POzdro
Gosia
Wczoraj miałam silny ból brzucha tak bardziej na dole jak się zaczęłam ruszać to bolało jeszcze bardziej a najgorzej było jak siedziałam w samochodzie nie mogłam usiedzieć.Potem wróciłam do domu i moja mama kazała mi się położyć żebym odpoczęła i tak zrobiłam.Całą noc przespałam dobrze ale jak byłam w kościele na mszy to znowu wystąpił ten ból najpierw w okolicy prawego biodra a potem w lewym i czułam się trochę słabo i w tym lewym biodrze czułam tak jak by mi ktoś małe igiełki wbijał.Moja siostra mówi,ze to może być przed okresem,ale mnie wcale nie boli brzuch tylko tam bardziej na dole.Co mam zrobić bardzo się boję czy mam iść z tym do lekarza?.Mam 14 lat (no prawie 15) w Sierpniu skończę 14 Pomóżcie... :sad: .
Diana
Mam częste bóle brzucha, wtedy muszę iśc odrazu na kibelek i chwilowa biegunka. Okres powinnam dostac ponad tydzień temu, a teraz jeszcze boli mnie z prawej strony podbrzuchsza Czy to wszystko jest ze soba powiązane??
po wyrostku
Cześć ja mialem w wieku 15 lat wycinany wyrostek .To są straszne bóle balem się isc do lekarze ze cos bd nie tak i okazalo sie ze to powazne zapalenie wyrostka i jak najszybciej do szpitala .Bałem sie tego zabiegu i wgl ale nawet nie wiem co oni mi tam robili bo zasnąlem i po godzinie juz bylo gotowe wiec nie ma czego sie bac tylko ze pozniej zostaje blizna :/ :sad: pozdrawiam
Patrycja
Mam 14 lat i chciałabym się dowiedzieć , czy wycięcie wyrostka boli ?
patrycja
mam od kilku dni bole brzucha takie bolesne w podbrzuszu mam wzdecia zaparcia i zle sie czuje czy wyrostek ??
??
Boli mnie w prawej czesci pod brzuchem czy mam sie bac??
kAROLCIA
oD WCZORAJ MAM STRASZNE BOLE BRZUCHA, JEST MI NIEDOBRZE ALE NIE WYMIOTUJE CO MAM ZROBIC?
michal
jak dostalem kopniaka w jadra to moglo mi sie cos stac ?? juz dwa dni chodzic nie moge i mnie boli jak oddaje mocz
kamila Nowak
jezeli wystepuje tylko ból brzucha w prawej czesci brzucha ,przez pare dni to powinnam sie martwic ze to jest wyrostek robaczkowy