ARTYKUŁY DO SŁUCHANIA

W obecnych czasach zdominowanych przez multimedialne formy przekazu dźwięk wart jest nieraz więcej niż tysiąc słów. Od dziś, aby poznać najnowsze wieści ze świata fitoterapii i szeroko pojętej profilaktyki zdrowia nie trzeba czytać - można posłuchać. Na dowolnym urządzeniu - komputerze, telefonie, tablecie. Na stronie DO SŁUCHANIA mają Państwo możliwość bezpłatnego odsłuchania lub pobrania plików audio z najciekawszymi, naszym zdaniem, artykułami z ostatnich wydań kwartalnika "Żyj Długo". Zapraszamy!

Lato to wyjazdy lub spotkania przy grillu na działce. Dobrze jest do tego okresu solidnie przygotować się, by żadne przykre niespodzianki nie popsuły nam zasłużonego wypoczynku.

 

Zadbaj o kondycję fizyczną

Ponad połowa (52 proc.) rodaków w ogóle nie ćwiczy i nie uprawia żadnej dyscypliny sportu, a tylko 5 proc. robi to regularnie. To skutkuje różnymi problemami zdrowotnymi. Urlop, krótki wyjazd czy nawet weekend jest świetną okazją, by nadrobić zaległości, jednak przedtem należy zadbać o kondycję. Najlepiej już dzisiaj przesiąść się z auta na rower lub zacząć regularnie spacerować. Dzięki temu zgubimy też kilka kilogramów.

Reklama

 

Zaobserwuj, co Ci zwykle szkodzi

Kiedy tylko słońce przygrzeje, większość z nas rusza na wycieczki lub na działki. W naszym jadłospisie królują wówczas: lody, frytki, grillowane mięsa, kawa, gazowane napoje i alkohole, a więc wszystko to, czego nie lubi żołądek i wątroba.

Nie lepiej jest na zagranicznych wojażach – egzotyczne potrawy, często z dodatkiem mocnych, ostrych przypraw i lokalne alkohole to prawdziwe wyzwanie dla układu trawiennego, który może w pewnym momencie się zbuntować!

 

Zapobiegnij tym problemom

Następstwem braku ruchu i nieprzemyślanej wakacyjnej diety mogą być problemy gastryczne, na przykład zgaga.

Jak podaje TNS OBOP, według Polaków główne przyczyny zgagi to tłuste dania (25 proc.), nieregularne i zbyt obite posiłki (23 proc.) oraz ostre potrawy (22 proc.)

 

Zapomnij o kandydozie

Grzyby lubią ciepło i wilgoć, więc mają się świetnie o tej porze roku. Drożdżaki Candida albicans to grzyby bytujące w organizmie co trzeciego człowieka. Są nieszkodliwe, dopóki nie nastąpi ich niekontrolowany rozrost.