Lato to wyjazdy lub spotkania przy grillu na działce. Dobrze jest do tego okresu solidnie przygotować się, by żadne przykre niespodzianki nie popsuły nam zasłużonego wypoczynku.

 

Zadbaj o kondycję fizyczną

Ponad połowa (52 proc.) rodaków w ogóle nie ćwiczy i nie uprawia żadnej dyscypliny sportu, a tylko 5 proc. robi to regularnie. To skutkuje różnymi problemami zdrowotnymi. Urlop, krótki wyjazd czy nawet weekend jest świetną okazją, by nadrobić zaległości, jednak przedtem należy zadbać o kondycję. Najlepiej już dzisiaj przesiąść się z auta na rower lub zacząć regularnie spacerować. Dzięki temu zgubimy też kilka kilogramów.

Reklama
Reklama

Wyciskarki

Wyciskarki soków z warzyw i owoców

W ofercie również prasy do tłoczenia oleju na zimno.

 

Zaobserwuj, co Ci zwykle szkodzi

Kiedy tylko słońce przygrzeje, większość z nas rusza na wycieczki lub na działki. W naszym jadłospisie królują wówczas: lody, frytki, grillowane mięsa, kawa, gazowane napoje i alkohole, a więc wszystko to, czego nie lubi żołądek i wątroba.

Nie lepiej jest na zagranicznych wojażach – egzotyczne potrawy, często z dodatkiem mocnych, ostrych przypraw i lokalne alkohole to prawdziwe wyzwanie dla układu trawiennego, który może w pewnym momencie się zbuntować!

 

Zapobiegnij tym problemom

Następstwem braku ruchu i nieprzemyślanej wakacyjnej diety mogą być problemy gastryczne, na przykład zgaga.

Jak podaje TNS OBOP, według Polaków główne przyczyny zgagi to tłuste dania (25 proc.), nieregularne i zbyt obite posiłki (23 proc.) oraz ostre potrawy (22 proc.)

 

Zapomnij o kandydozie

Grzyby lubią ciepło i wilgoć, więc mają się świetnie o tej porze roku. Drożdżaki Candida albicans to grzyby bytujące w organizmie co trzeciego człowieka. Są nieszkodliwe, dopóki nie nastąpi ich niekontrolowany rozrost.

Sklep Poradnia.pl poleca

RABAT 5%

Dokonując w sklep.poradnia.pl zamówienia za minimum 100 zł, użyj podanego poniżej kodu rabatowego.

Kod należy wpisać podczas finalizacji zamówienia, w trakcie wyboru sposobu płatności i dostawy, w pole Kod promocyjny (po prawej stronie), a następnie kliknąć w znajdujący się obok przycisk.

Kwota do zapłaty zostanie pomniejszona o 5%.

Kod rabatowy: PORADNIA

 

Dodaj komentarz