Serum zagościło na polskim rynku kosmetycznym stosunkowo niedawno i bardzo szybko stało się lubianym i popularnym kosmetykiem. Jest łatwe w użyciu, o lekkiej konsystencji i niesamowitym działaniu. Producenci zapewniają, iż kosmetyk ten ma większe stężenie substancji aktywnych niż krem. Tworzy tak zwaną bombę witaminową dla skóry. Czym się charakteryzuje? Jak i kiedy je stosować?

 

Serum to nic innego jak koncentrat kremu, który daje szybkie i spektakularne efekty, a także ułatwia pielęgnację. Odżywia skórę mocniej niż przeciętny krem, a zarazem ma delikatniejszą i lżejszą konsystencję.

Najczęściej spotykane sera dostępne na rynku przeznaczone są do wygładzania zmarszczek, głębokiego nawilżenia, rozjaśniania, wyrównywania kolorytu skóry lub znormalizowania pracy gruczołów łojowych. Coraz częściej pojawiają się też sera do pielęgnacji paznokci oraz włosów.

Reklama

 

Jak i kiedy stosować

W okresie jesiennym warto zainwestować w serum nawilżające z kwasem hialuronowym, witaminami oraz składnikami stymulującymi proces odnowy skóry. Stosowanie serum na noc przyniesie lepsze efekty, gdyż nocą skóra ma idealne warunki do regeneracji. Zawsze należy jednak pamiętać, iż serum nie zastąpi nam kremu. Jeśli kondycja naszej skóry po lecie jest słaba, zaleca się zastosowanie kilkutygodniowej kuracji regenerującej. Aktywne serum powinno używać się jednak najwyżej kilka tygodni (od 4 do 6). Natomiast po 35. roku życia serum anti-age może na stałe zagościć na naszej łazienkowej półce, gdyż dojrzała skóra potrzebuje intensywnej stymulacji i regeneracji.

 

Rady dla początkujących

Serum podobnie jak krem należy zawsze dobrać do potrzeb naszej skóry i do celów, jakie chcemy osiągnąć po ich zastosowaniu. Idealnie dobrane serum działa szybko i skutecznie. Jeśli mamy problemy z wyborem, poprośmy o pomoc specjalistę, który pomoże nam dopasować odpowiedni kosmetyk, a także przygotuje dla nas próbkę do przetestowania w domu. Nie należy obawiać się, że nasza skóra „rozleniwi się” pod wpływem serum. Jeśli boimy się nakładać je codziennie, wystarczy, że zaczniemy stosować je trzy razy w tygodniu i będziemy obserwować rezultaty. Zawsze pamiętajmy, że profilaktyka jest najlepszą kuracją przeciwstarzeniową. Rozpoczynając swoją przygodę z serum, potraktujmy je początkowo jako rodzaj kuracji. Po jej zakończeniu zobaczymy, czy należy ją ponowić za jakiś czas, czy zrobić sobie dłuższą przerwę, gdyż uzyskane efekty są wystarczające i zadowalające.

Żyj Długo