Rzęsy mają chronić oko przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Są też naturalnym atrybutem kobiet. Długie, mocne i zdrowe nadają spojrzeniu blasku i uroku. W jaki sposób je odżywić i wzmocnić oraz zwiększyć ich objętość i przyspieszyć wzrost?

 

Piękne, długie i zdrowe rzęsy to prawdziwie kobiecy atrybut. Ich grubość oraz gęstość są niestety uwarunkowane genetycznie. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów na poprawę ich wyglądu, a także na odżywienie i wzmocnienie. Jest to w dodatku możliwe jest bez ponoszenia dużych kosztów i częstych wizyt w salonach kosmetycznych. Proste zabiegi z użyciem odpowiednich składników można bowiem samodzielnie wykonać w domu.

Reklama

 

Wzmocnienie

Olejek rycynowy jest idealnym rozwiązaniem dla rzęs osłabionych (na przykład zniszczonych z powodu nadużywania tuszów koloryzujących). Chroni, a zarazem wzmacnia rzęsy. Nie dopuszcza do utraty ich wilgotności. Jest dostępny w większości sklepów kosmetycznych oraz w aptekach. Sposób jego nakładania jest prosty. Wystarczy wetrzeć palcami niewielką ilość olejku w rzęsy (należy uważać, by nie dostał się bezpośrednio do oka!) lub użyć do tego celu oczyszczonej, wyparzonej i nieużywanej już szczoteczki do tuszowania rzęs. Zabieg ten najlepiej wykonać na noc, a rano olejek zmyć pod bieżącą wodą. Możemy również wzmocnić rzęsy, stosując suplementy diety zawierające witaminy z grupy B, kwas foliowy, witaminy A, C, D, E, H i K, a także miedź, żelazo, selen, mangan, krzem, cynk, molibden, algi morskie oraz wyciąg ze skrzypu polnego.

 

Odżywienie

Oko, którego rzęsy są kruche i nadmiernie wypadają, wygląda nieestetycznie. Aby rzęsy mogły zdrowo rosnąć, podobnie jak cały organizm potrzebują odpowiednich składników odżywczych. W drogeriach są obecnie dostępne odżywki regenerujące oraz stymulujące porost rzęs. Zawierają one keratynę oraz pantenol, a także składniki wydłużające ich żywotność. Regularnie stosowane przynoszą widoczne rezultaty już w ciągu miesiąca od pierwszego zastosowania.

 

Wydłużanie

Która z pań nie marzy o długich i gęstych rzęsach? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu oliwy z oliwek, wazeliny lub olejku kokosowego. Olej kokosowy wystarczy rozpuścić w kąpieli wodnej, aby uzyskał lekką konsystencję, a następnie przestudzony nałożyć na rzęsy. Podczas aplikacji należy uważać, by nie dostał się bezpośrednio do oka. Najlepiej nakładać go za pomocą wacika lub oczyszczonej z tuszu szczoteczki do rzęs. Podobne właściwości mają oliwa z oliwek i wazelina. Po 3 miesiącach stosowania tych produktów zmiana w długości oraz gęstości rzęs będzie wyraźnie zauważalna.