Nie od dziś wiadomo, że skóra najlepiej regeneruje się nocą, dlatego niezwykle ważny jest wieczorny demakijaż, oczyszczanie oraz nawilżanie. Skóra wchłania wtedy najwięcej dobroczynnych substancji z kosmetyków. Wystarczy zaledwie 10 minut wieczorem, aby zadbać o przygotowanie skóry na następny dzień. Szczególnie ważne jest to zimą, kiedy skóra narażona jest na zaczerwienienia, wysuszenia, odmrożenia i nagłe zmiany temperatur.

Pielęgnacja skóry powinna być przyjemnością, a nie obowiązkiem. Z takim nastawieniem należy podchodzić do każdego rytuału pielęgnacji ciała. Wieczór to idealna pora na domowe SPA. Mamy odrobinę czasu dla siebie, nie musimy się śpieszyć i możemy na moment zapomnieć o codziennych obowiązkach. Warto wygospodarować te chwile dla siebie i przejść trzy kroki domowej pielęgnacji. Nasza skóra odwdzięczy się nam pięknym i zdrowym wyglądem.

Reklama

 

Krok 1 – Demakijaż

Każdą pielęgnację skóry trzeba rozpocząć od demakijażu. To w zasadzie najważniejszy krok, bez którego nie ma efektów dalszych działań. Pozwala na usunięcie nie tylko make-upu, ale również zabrudzeń i nadmiaru sebum. To, jakiego kosmetyku użyć, zależy od rodzaju cery. Do skóry mieszanej oraz tłustej warto wybrać płynne konsystencje, na przykład płyny micelarne. Natomiast do cery suchej idealnie sprawdzą się mleczka do zmywania twarzy oraz różnego rodzaju olejki. Ważne, by były to produkty, które nie zawierają alkoholu. Zmywanie makijażu zawsze rozpoczynamy od okolic oczu i ust, a następnie przechodzimy do twarzy, szyi i dekoltu.

 

Krok 2 – Oczyszczanie

Po usunięciu makijażu i zanieczyszczeń z całego dnia przychodzi czas na oczyszczanie i dokładne umycie całej twarzy. Idealnie sprawdzą się do tego produkty myjące w żelu lub piance. Twarz przemywamy letnią wodą, a kosmetyk nanosimy palcami lub specjalną myjką. Po tej czynności płuczemy starannie twarz, szyję oraz dekolt i osuszamy miękkim papierowym ręcznikiem (nie trzemy).

 

Krok 3 – Nawilżenie

Wieczorna pielęgnacja nie będzie kompletna bez odpowiedniego i intensywnego nawilżenia. W tym miejscu należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniego kremu. Ważne, by łagodził on podrażnienia i działał kojąco na skórę, a także przyspieszał jej regenerację. Intensywne nawilżenie skóry poprawi jej jędrność oraz zapobiegnie przesuszeniu, co jest niezwykle istotne zimą. Krem należy zawsze dobierać indywidualnie do potrzeb skóry. Powinny być to kosmetyki na bazie naturalnych substancji. Sztuczne dodatki mogą jedynie pogłębić efekt podrażnienia skóry. Należy więc pamiętać, by dokładnie czytać skład kosmetyków, których zamierzamy użyć.

Żyj Długo